ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1830
Şu an 8 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Avrupa Müzik Ödülleri ve 2010 Kültür BaşkentiSayı: 896 - 03.12.2009


MTV Avrupa, dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan, “MTV Avrupa Müzik Ödülleri” töreninin 2010 adayları arasına Türkiye'yi de aldı.

2010 Kültür Başkenti olan İstanbul Avrupa’da, ilk üç aday içinde…

Bügüne kadar; Eminem’in 8 ödül, Britney Spears 7, Justin Timberlake, The Prodigy 5 ödül, Robbie Williams, Red Hot Chili Peppers, Linkin Park, Madonna gibi dev isimler 4 ödül alarak bu organizasyonda boy göstermişlerdi ve şimdi bu dünyaca ünlü starların, 2010 Kültür başkentimiz olan İstanbul’a gelmeleri gündemde...

1994 yılında, Berlin’de başlayan ve 17 senedir Avrupa’nın en büyük şehirleri Paris, Milano, Londra gibi şehirlerde yapılan bu dünyanın en görkemli ödül töreni için ilk kez aday gösterilen İstanbul, şimdiye kadar Türkiye’de yapılmamış bir tanıtım fırsatı yakalayacak.

“Artık biz 2010 kültür başkenti olan İstanbul’da yaşıyoruz ve bunun bilincinde olan kişiler olarak ülkemize katkı sağlayacak her türlü projeyi hayata geçirmek için elimizden gelen çabayı gösteriyor ve göstermeye devam edeceğiz. İstanbul’un ve Türkiye’nin tanıtımı için dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan ve genellikle kültür başkentlerinde düzenlenen bu dev yapımın ülkemizde yapılması için çaba harcadık ve umarım boşa çıkmaz. Biz MTV Türkiye olarak ilk ve en büyük adımı attık, İstanbul’u sonunda Avrupa Müzik Ödüllerin yapılabileceği sehir olarak aday yaptık ve devamının geleceğini umut ediyoruz” diye açıklama yapan MTV Türkiye Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Esra Oflaz Güvenkaya projejenin büyüklüğünü ve onu nasıl heyecanlandırdığından da bahsetmeyi ihmal etmedi.

Yıllardır dünyanın en büyük organizasyonu için sorulan sorular hep aynıydı “Avrupa Müzik Ödüllerinin İstanbul’da yapılma ihtimali yok mu?” sorusuydu. MTV Türkiye olarak Güvenkaya’nın açıklaması “uğraşıyoruz” du. Bugüne kadar her sene genelde Avrupa Kültür başkentlerinde yapılan ödül töreni için, İstanbul’un 2010 kültür başkenti seçilmesiyle birlikte Esra Oflaz Güvenkaya’nın da çabaları boşa çıkmadı ve nihayet MTV Avrupa, İstanbul’u da ilk kez aday gösterdi. İstanbul şimdi Hollanda ve Yunanistan’ın öne çıktığı diğer şehirlerle birlikte yarışacak.

Her yıl yapılan bu dev organizasyonda yüzlerce dünya yıldızı , sanatçısı ve VIP aynı tarihte o şehirde buluşmakta ve sahne almaktadır. Avrupa Müzik ödülleri hep çok merakla beklenen, dünyanın dev organizasyonlarından bir olduğunu söyleyebiliriz. Her sene bir ünlünün sunduğu, ve o senenin en iyi ve sevilen dünya starlarının sahne aldığı müzik ödüllerini geçen senelerde, Tom Jones Berlin’i, Robbie Williams Londrayı, Christina Aquilera Edinburg’u, Borat Lizbon’u, Justin Timberlake Copenhagen’ı , Snoop Dogg Münih’i sunmuştu. Geçen seneki müzik ödüllerini, geçen senenin kültür başkenti Liverpool’da Katy Perry sunmuş ve Beyonce, Estelle, Kid Rock, Pink, The Ting Tings, Duffy, Kanye West, The Killers, Take That, 30 Seconds To Mars , Anastacia, Bono, Tim Cahill, Craig David, Dirk, Estelle, Tiziano Ferro, Grace Jones, Kerry Katona, Solange Knowles, Leona Lewis, Travis McCoy, Michael Owen, Kelly Rowland, Sugababes, Lauri Ylönen ve Perez Hilton gibi sanatçılar performans sergilemiş ve sahne almışlardır. Bunun dışında da yüzlerce ünlü sanatçı o gece VIP'de izleyici olarak yer almışlardır.

Türkiye’nin, başta İstanbul’un tanıtımı için yapılabilecek dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan ve canlı olarak tüm dünya ülkelerinde yayınlanarak, yaklaşık 465 milyon haneye ulaşan dev bir yapımdır Avrupa Müzik Ödülleri (EMA). İstanbul ve Türkiye’nin tarihsel ve kültürel hayatına, eşi bulunmaz bir katkıda bulunacak olan EMA, 1 gün sürmesine rağmen, bu işin promosyon ve diğer etkinlikleri yaklaşık olarak 6 ay kadar sürmektedir. Dünyanın en prestijli organizasyonlarından biri olan “Avrupa Müzik Ödülleri” İstanbul ve Türkiye‘nin imajının olumlu yönde desteklenmesini sağlayacaktır. Bu anlamda Avrupa Müzik Ödüllerinin yapıldığı şehre, toplam ekonomik katkısı; dünya medya değeri, şehrin tanıtım programları, yıldızlarla röportajlar, tüm turist, katılımcı, konaklama ,yabancı medya vs. , yabancı ortaklar ve MTV’nin direkt harcamalarıyla milyonlarca dolara ulaşmaktadır. Ayrıca web üzerinden yapılacak “Avrupa Müzik Ödülleri” adayları dünya oylamasıyla 29 milyon sayfa web haberi, MTV EMA internet sayfalarına yaklaşık 20 milyon ziyaretçi sayısı ve vs olarak diğer haber değerlerini de sıralayabiliriz.

MTV’dan alıntıdır…

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.