ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1860
Şu an 3 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Soner Canözer -Masalcı’nın On Beş Yılı Sayı: 890 - 20.11.2009


Senfonik Rock tarzında yaptığı besteleri ve hayata geçirdiği projeleri ile birçok ilke ve uluslararası başarıya imza atan ve dünyada hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine sahip olan besteci Soner CANÖZER on beşinci sanat yılını iddialı bir albüm ile kutluyor.
izafet.Com - Soner CANÖZER ve "Masalcı’nın On Beş Yılı"...
Tam bir “Yıldızlar Geçidi” niteliğinde olan bu albümde büyük bir titizlikle çalışan Soner CANÖZER dünyanın en saygın orkestralarından Prag Filarmoni Orkestrası ile çalışmanın ve müzikseverlere bu dev prodüksiyonu sunmanın mutluluğunu yaşıyor.

Albüm kayıt aşamalarının tümünde bizzat bulunarak Prag, İstanbul ve Cambridge arasında çalışmalarını sürdüren Soner CANÖZER, ikisi yeni olmak üzere toplam on şarkısından oluşan “Masalcı’nın On Beş Yılı” albümü ile yine birçok ilke imza attı. Soner CANÖZER prodüktörlüğünde hayata geçen bu albümün orkestra prodüktörlüğünü ise James FITZPATRICK üstlendi.

Kompozitörlüğünü ve orkestrasyonlarını Soner CANÖZER’in yaptığı albümün şarkıları Çek Şef Adam KLEMENS yönetimindeki altmış kişilik Prag Filarmoni Orkestrası tarafından çalındı ve orkestra kayıtları Prag-Smecky Stüdyoları’nda bu konuda dünyaca ünlü bir isim olan Jan HOLZNER tarafından yapıldı.

Vokal, gitar kayıtları ve editing çalışmaları İstanbul Teknik Üniversitesi M.İ.A.M Stüdyoları’nda önemli ses mühendisleri Pieter SNAPPER ve Reuben De LATOUR tarafından gerçekleştirildi.

Albümün miksajı ve masteringi ise İngiltere’de, Cambridge – New Road Stüdyosu’nda The Royal Philharmonic Orchestra, Sarah Brightman, Jean Michel Jarre ve BBC gibi sanatçı, orkestra ve kurumlarla yaptığı çalışmalarla tanınan Gareth WILLIAMS tarafından tamamlandı.

Soner CANÖZER’in bu kutlama albümündeki eserleri ülkemizin ve dünyanın kendi tarzlarındaki en önemli ve başarılı solistleri tarafından seslendirildi. Albümde yer alan solistler ise şöyle;

Dünyada Rock ve Metal müziğin kraliçesi olarak kabul edilen ve Soner CANÖZER ile bir düet gerçekleştiren Doro PESCH,

Klasik Türk Müziğini dünyada da başarı ile temsil eden ve bu müziğin tartışmasız en güçlü yorumcularından biri olan sanatçı Umut AKYÜREK,

Müzikseverlerin Almora albümlerinden de tanıdığı ve sevdiği başarılı genç solist Bilge KOCAARSLAN,

Alternatif müziğin en önemli ve özgün sanatçılarından Cem ADRİAN,

İstanbul Devlet Operası sanatçısı ve Uluslararası Leyla Gencer Şan Yarışması’nı kazanan ilk Türk solist olan koloratur soprano Nazlı Deniz BORAN,

Türk Rock müziğinin en başarılı ve sıra dışı seslerinden Özge FIŞKIN ve Hayko CEPKİN,

Ve yine ülkemizin genç ve başarılı caz ve opera solistlerinden biri olan soprano Derin TOGAR.

Soner CANÖZER albümde kaleme aldığı “Okyanus Perisi” ile dinleyicilerine masallarıyla seslenmeye devam ediyor. Albümün iddialı kapak tasarımı Romanyalı başarılı sanatçı Andreea BART tarafından özel teknikler uygulanarak yapıldı. Soner CANÖZER’in albüm konsept fotoğrafları ise ressam Sema Bicik’in atölyesinde genç ve başarılı fotoğraf sanatçısı Ayşe ŞENOL tarafından çekildi.

Albümde Yer Alan Şarkı ve Sanatçı Listesi ;

1. King Almora
Söz & Müzik: Soner Canözer
Konuk Solist: Nazlı Deniz Boran

2. Candle In The Night
Söz & Müzik: Soner Canözer
Konuk Solist: Umut Akyürek

3. Princess Of Rain
Söz & Müzik: Soner Canözer
Konuk Solist: Doro Pesch, Soner Canözer

4. Güneşin Ozanları
Söz & Müzik: Soner Canözer
Konuk Solist: Derin Togar

5. Kaf Dağının Ardında
Söz & Müzik: Soner Canözer
Konuk Solistler: Bilge Kocaarslan, Cem Adrian

6. Kıyamet Senfonisi
Söz & Müzik: Soner Canözer
Konuk Solist: Özge Fışkın

7. Su Masalı
Söz & Müzik: Soner Canözer
Konuk Solist: Umut Akyürek

8. Tılsım
Söz & Müzik: Soner Canözer
Konuk Solistler: Bilge Kocaarslan & Hayko Çepkin

9. Peri Ağıdı (Enstrümantal)
Müzik: Soner Canözer
Konuk Solist: Nazlı Deniz Boran

10. Okyanus Perisi
Söz & Müzik: Soner Canözer
Konuk Solist: Bilge Kocaarslan


Albüm "22 Mayıs 2009" tarihinde satışa sunulmuştur.Alıntıdır
.

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.