ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1920
Şu an 19 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 23.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 14.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Babylon'un SaygısızlarıSayı: 864 - 13.10.2009


Geçtiğimiz günlerde gittiğim İstanbul'un hatırı sayılır caz kulüplerinden biri olan Babylon'da dinlediğim Tiger Lillies Konseri'nden sonra karar verdim bu yazıyı yazmaya. Getirdikleri gruplar ve düzenledikleri etkinlikler sayesinde hepimizin algısındaki yerini oldukça iyi bir yere konumlayan Babylon ve Pozitif'in fikrimce bir çözüm bulması gereken bir konu oluşmaya başladı artık: "Saygısız dinleyici"

Bu tip adamlar konser mekanlarını "işten çıkıp iki kadeh bir şey içilip laflanan pub"larla karıştırıyorlar. İçeri girip gruba bir göz atıyorlar, "ay ne şirin ne eğlenceli çalıyorlar di mi?" nidaları ve grubun bilinilirliğiyle ilgili araklama mezesi iki lakırdıdan sonra kahkahalarla sosyalleşme çabalarına geri dönüyorlar.

Bu sırada konseri dinlemeye çalışan, aylardır bu sanatçıların performanslarını merakla bekleyen, yaşamlarını daha kaliteli kılmak için ruhlarını müzikle de beslemek isteyen, konsere gitmenin deli gibi zıplayıp dans etmek dışında da bir şeyler demek olduğuna inanan diğer grup insan da, ortamda yapılması gereken şeyin susmak olduğunu bildikleri için diğer saygısız ekibin anlamsız kargaşasını kendi zevklerine ortak etmiş oluyorlar.

Tabi kahkaha ekibi sahneden gelen seslerin hiçbirine kulak asmadığı için sahnedeki adam analarına da sövse aynen devam ediyorlar. Peki, nasıl olacak, açıkçası bilmiyorum. Zaten bilmeme de lüzum yok. Beni ilgilendiren bir durum da değil. Beni ilgilendiren durum, parasını verip satın aldığım bilet karşılığında bana sunulması vaad edilen hizmeti alamıyor olmak. Aklıma gelen ilk en net çözüm de şöyle: Bilet satışı sırasında, "kılık kıyafetinize göre sizi içeri almayabiliriz" diye bir şart koyulabiliyorsa, "Performans sırasında duyumu bozabilecek herhangi bir tutum takınanlar mekandan çıkartılacaktır!" diye bir şart da konulabilir pekala...

Birebir örneğini, geçen akşam yaşadığım bu olgu sonucunda kişisel olarak Babylon'a gitmeyi bıraktım. Bu konuda gerçek bir önlemlerini duyup, görmedikçe de oranın kapısından içeri adımımı atmayacağıma sizlerin huzurunuzda yemin ediyorum. Hani parasıyla rezil olmak diye bir deyim vardır ya...

Rezil ettiniz bizi, rezil ve de rüsva ettiniz.

Kimsenin yüzünden rezil olacak değilim, sadece kendi yüzümden rezil olmak istiyorum...

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.