ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1852
Şu an 6 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Yepyeni bir müzik festivali: Miller FreshtivalSayı: 790 - 25.05.2009


Türkiye'deki diğer festivallerden farklı bir tarza sahip olan Miller'ın düzenlediği "Miller Freshtival"de film, fotoğraf, moda tasarımı alanlarında müzik konseptli performanslar sergilenecek.

Gabriella Cilmi, The Whip, Friendly Fires, Portecho, Joakim gibi isimlerin sahne alacağı festivalin biletleri 30-35 TL arasında değişiyor.

30 Mayıs Cumartesi, günü saat 14.00'de Kurkcell Kuruçeşme Arena'da düzenlenecek olan festivalin biletleri Biletix satış kanallarından edinilebilecek.

Gabriella Cilmi

"Sweet About Me" ile dünyanın pek çok ülkesinde liste başı olan Gabriella Cilmi, güçlü sesiyle hem eleştirmenleri hem de müzik severleri etkilemeyi başardı. Son yılların en başarılı isimlerinden biri olarak kabul edilen Freshtival'ın Avusturalyalı headliner'ı Cilmi, ilk albümü "Lessons to be Learned" ile dünya çapında büyük başarı yakaladı.  

Friendly Fires

Indie-rock'ı katıksız disko ile harmanlayıp müzik severlerin kanına pompalayan İngiliz dans-pop topluluğu Friendly Fires, kısa sürede Türkiye dahil çok sayıda Avrupa ülkesinde güçlü bir hayran topluluğu oluşturdu. Piyasaya sınırlı sayıda sürülen ilk EP'leri "Photobooth", kısa sürede tükenerek grubun büyük başarısının ilk ipucu oldu. 

The Whip

Manchester'ın en yeni, başarılı ve dinamik ekiplerinden biri olan The Whip'i, alternatif rock dinleyicisi kadar elektronik müzik dinleyicileri de yakından takip ediyor. Fransa'dan Japonya'ya kadar her yerde konserler veren The Whip, eleştirmenlerce Hot Chip ve Klaxons gibi isimlerle karşılaştırılıyor.  

Portecho

Electronica'yı rock ile buluşturan müziğiyle, ününü kısa süre içinde yalnızca Türkiye'de değil, uzak diyarlara da yaymış olan Portecho bu kez Freshtival'de! İkinci albümleri "Studio Plastico" ile tekrar dikkatleri üzerine çeken Portecho'nun Freshtival performansı kaçırılmamalı... 

Joakim

Son yılların en popüler plak şirketlerinden Kitsune'nin en önemli DJ'lerinden biri Fransız Joakim, Tiga, Annie ve Late Of The Pier gibi isimlere yaptığı remix'ler ile de tanınıyor.

Freshtival'da gündüz gerçekleştirilecek konserlerde ise Miller Music Factory'nin 2008 birincileri Multitap (Microspace) ve Kung Fu sahne alacak.

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.