ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1861
Şu an 6 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Yolsuzluğun YoluSayı: 757 - 02.04.2009


Yolsuzluk, kamu gücünün kişisel çıkar sağlamak adına kötü kullanılmasıyla, halkın kaynaklarının yandaşlara peşkeşle verilmesidir. Yakın ilişkiler neticesinde bazı avantajlar sağlamaya dönük kasıtlı ve uygun olmayan davranışları da kapsar.

Yolsuzluk, kapitalist sermaye süreciyle bağlantısı bulunduğundan iktidar da olanlar kendilerine ister milliyetçi, İslamcı demokrat desin en temel noktaları kasalarını doldurmaktır. İmar yolsuzlukları, ihale banka borsa kredileriyle açılan işlerde olduğu gibi. Yolsuzluktan pay alanlar yolsuzluk düzenin de koruyuculuğunu yaparak kendi yolsuzluklarını yaratmaktadır. Gelen her iktidar da yolsuzluğu sürdürmektedir.


Bir Alman atasözü de şöyle demektedir: "Küçük hırsızlar asılır, büyük hırsızlar serbest dolaşır”.Bu yapıyı oluşturan ana etken kapitalizmdir. Yolsuzluk, iktidar gücüyle gerçekleştirildiğinden devlet bürokrasisi, hükümetler, düzen partilerinin yönetimleri de bu çarkın içinde yer almaktadır. Halkın denetimi de dışlanmaktadır.

Her yapılan yolsuzluk halkın kaynağının kaybedilmesidir.

Egemen basın da yolsuzluğun sebeplerini gizleyerek sebepler yerine sonucu tartıştırmaktadır. Burada ki amaç ise kapitalist sistemin halka yaptığı tahribatı örtbas ederek sistemin kendisini devam ettirmesidir.

Yolsuzluk, ekonomik kalkınma ve büyümeyi yavaşlatır. Gelir dağılımındaki adaletsizliği arttırarak toplum da hoşnutsuzluk yaratırken; ülke kaynaklarının da verimsiz kullanılmasını getirir.  

Kasalarını dolduranlar köşeyi dönenler yiyin yiyebildiğiniz kadar! Ama unutmayın ki, bu ülkenin yığınları sizi izlemektedir. 

Yoksul elleriyle yakanıza yapışacağı günlere gebedir. Doğrunun yolu her zaman bulunmaktadır zor da olsa bulunur. Günü geldiğin de yolsuzlara da yol gözükür.ozgkara@hotmail.com

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.