ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1861
Şu an 6 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


“Kredi Kartı Verelim” Sayı: 745 - 17.03.2009


1980 li yıllardan itibaren ülkemizde kullanılmaya başlanan  kredi kartı yaşamımızda yerini alarak mağdurlar yaratmaktadır. Üretmeden harcamaya iten yalancı harcamaların baş mimarı ve organize bir şekilde yürütülen tefeciliğin ödeme mekanizmasıdır. Ceplerde ki hortumculuğun adıdır.

Olmayan parayı da harcatarak puanlar, hediyeler vererek kartı taksitlendirdikçe ekstra borcun tamamını ödeyecek kadar harcamadıkça ceplerden fazla fazla çıkan, enflasyonu da körükleyen karttır.

Halkımızın çoğunluğu bu kartlarla lüks bir hayat yaşayamamaktadır. Kredi kartı borcunu ödemeyenler yaşamlarına son verenler, bu kartlarla ne araba,kat,yat alabildi. Günlük yaşamlarını sürdürmek ve karınlarını doyurmak için bu kartları kullandılar. Diğer bir özelliği de gelecekte kazanacağınız parayı da  bugünden harcatmasıdır.

Diyanette bu yapıya katkıda bulunmaktadır. “Kredi kartıyla kurban kesimi caizdir” sözünde olduğu gibi.

Açlık ve yoksulluğun isyana dönüşmemesi, sistemin devamını sağlayan bir araçtır. Çarkını döndürmek için  borçlandırmayı sağlamaktadır.

Bu da akıllara borçla ilgili atasözlerimizi getirir. “Borç en kötü yoksulluktur” , “Borçla yaşayanın cenazesi borçla kalkar” , “Borçlu ekini yeşilken biçer”, “Ne zengine borçlu ol,ne züğürtten alacaklı” atasözlerinde olduğu gibi.

Borçlu yaşamayı ret eden atasözleri bulunan ülkemizde hemen hemen herkes borçlu durumda.  Bu sistem düşük ücretle çalışanların ve yoksulların her geçen gün yoksulluklarını artırarak bankerzedeler, kartzedeler de yaratmayı sürdürecektir.


E-Posta : ozgkara@hotmail.com

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.