ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1837
Şu an 5 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Barış Manço İstanbul’u kucakladıSayı: 717 - 05.02.2009


Türkiye’de 7’den 70’e herkesin hayatında özel bir yeri olan Barış Manço ölümünün 10. yılında, yaptığı şarkıları ile büyüyen her yaştan müzikseverin katıldığı özel boğaz seferiyle bir kez daha anıldı.

Moda’dan hareket eden İDO’nun Barış Manço Şehir Hatları Vapuru Kadıköy iskelesinden yüzlerce seveni ve ailesiyle Kanlıca’ya doğru yol aldı. Boğaz sularında süzülen Barış Manço Vapuru’nda son ses çalan Barış Manço şarkıları sahil boyunca İstanbulluları selamladı.

Bu özel anma etkinliğine, Barış Manço’nun eşi Lale Manço, oğulları Doğukan ve Batıkan, Yonca Evcimik, Kurtalan Ekspres ve Yüksel Aytuğ katıldı. Herkes yakasına astığı Barış Manço fotoğrafları ve yanlarında getirdikleri hatıralarıyla duygusal bir atmosfer yarattı.

Kanlıca’ya doğru yol alırken bir ağızdan söylenen Barış Manço şarkıları martıların da eşliğinde kanatlanıp ona doğru uçtu. Tüm Manço sevenlere açık olan bu anlamlı etkinlik ailesi ile paylaşılan özel anlarla bir kez daha zihinlerde Barış Manço anılarını canlandırdı. Bu özel seferde, Barış Manço’nun unutulmaz şarkılarını eski dostlarından oluşan Kurtalan Ekspres ekibi sevenleriyle birlikte seslendirdi. 

Anma töreninde konuşma yapan Barış Manço’nun eşi Lale Manço, katılan herkese teşekkürlerini sunarak şunları söyledi; “Barış Manço’yu unutmayarak yanımızda olduğunuz için çok minnettarız. Gelin, bundan sonra her 3 Şubat “Barış ve sevgi günü” olsun. Hep birlikte 3 Şubat’ta buluşarak Barış için daha güzel etkinlikler yapalım” dedi. Barış Manço’yu anma töreni, Kanlıca’da  bulunan kabristanının ziyaret edilmesi ile sona erdi.


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.