ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1861
Şu an 5 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Öğrenmenin aydınlığıSayı: 712 - 29.01.2009


Öğrenme, doğum ile başlayarak kendinde var olanı yok etmeden yeni bir duruma geçebilmektir. İnsanın her hangi bir konu hakkında bilmediğini kabul ederek üstesinden gelmek için uğraş vererek irade göstermesidir. Ölüme dek devam eder ve sınırı da yoktur. Bazı durumlarda keyif içinde alınan, kendimizi yenileyen öğedir. Bir sonra ki adımda da davranışlar da değişiklik yaparak; tarihsel süreçte ise hüzünlü bir aydınlığı anlatır öğrenmek. Merakla bağlantılıdır. Anlamayı getirerek nice gerçeklerin gün yüzüne çıkışıdır öğrenmek...

İnsanın öğrenmesini sağlayan etkenler: Algı, girişim, deneme, tekrar, dinleme, keşif, problem çözümü. Bilebilme, yapabilmenin adıdır öğrenme. Deneyimlerin ışığında hayata bakabilmektir. Tarihte yaşanan acıları bir kez daha yaşamamak adına öğrendiklerimiz önemlidir. Bu başarılmazsa toplumun geleceği güvenle inşa edilemez. Değişmenin ve değiştirmenin gereği; yaşama anlam katmanın özüdür öğrenmek. Bunun içindir ki; gazete, kitabın önemi büyüktür.

Ruhumuzun zenginleşmesi adına.

Ataol Behramoğlu'da "Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir şey Var" şiiriyle öğrenmenin önemini dizilerine şu şekilde taşımaktadır: Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var. Yaşadın mı, yoğunluğuna yaşayacaksın bir şeyi Sevgilin bitkin kalmalı öpülmekten Sen bitkin düşmelisin koklamaktan bir çiçeği. Eğer insan , "her şeyi ben bilirim" diyorsa kendi önüne engel koymuş demektir. Her konuyu bildiğini sanıyorsa kendini öğrenmeye kapatmıştır.

Her şeyi bildiğini iddia eden aslında hiç bir konu hakkında bilgisi olmayandır! Her konuyu bildiğini iddia edende öğrenemez; kendisini geliştiremez. Hem de bu şekilde davrandığı için ona öğretecek kişiyi de bulamaz. Çok bildiğini iddia etme insana burnun ucunu da göstermez. Kişisel bunalımlarla ve istikrarsızlıklarla karşı karşıya bırakır. "En bilge kişi bilmediğini bilen kişidir" sözünde olduğu gibi. Öğrenmeye açık olan insan herkesten öğrenecekleri olduğuna inandır.

Öğrendiklerini de paylaşır. İnsan, öğrendikçe kendini geliştirir. Bilgi sahibi olur. Bilgi bir güçtür. Bu güç insana yaşamında kolaylık sağlayarak insanı diri tutar.


E-Posta: ozgkara@hotmail.com

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.