ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1861
Şu an 7 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Karne ZamanıSayı: 707 - 22.01.2009


Karne, öğrencilerin notlarını gösteren bir çizelgedir. Öğrenciler ve öğretmenler içinde tatilin başlangıcıdır. Her karne zamanı gelince notları iyi olanlarda sevinç zayıf olanlarda üzüntü olur. Çocuklardan beklenen güzel bir karne getirmeleridir. Bunun aksi olduğunda verilen tepki katı bir tutumsa çocuk notlarını değiştirebilmekte ve bunalımlara girebilmektir. Hatta eve gitmemeyi göze alanlar da bulunmaktadır.

Zayıf olan karne çocukta kendini yetersiz hissetme derslerden uzaklaşma gibi davranışları da ortaya çıkarabilecektir.

Karne öğrencilerin kâbusu haline gelebilmektir. Bu açıdan çocuğun geleceğinde belirleyici tek ölçüt karne değildir.

Başarı kadar başarısızlığın da hayat gerçeği olduğu hatırlanmalıdır. Buradan hareketle bir karne fıkrasını anımsarsak: Afacan, yılsonu karnesini babasına uzatır. Karneyi inceleyen baba:"Ben hayatımda bu kadar berbat bir karne görmedim," diye kükrer.

"Nedir bu böyle, ha? Bütün notlar zayıf."

"Bilmem, baba..." diye yanıtlar, Afacan. "O karneyi sandığın içinde buldum ve üstünde de senin adın yazıyor."

Notları kötü olduğu için çocuğun yargılanması cezalandırılması notları iyi olan kişilerle karşılaştırılması yanlış davranışlardır.

Çocuğun notları iyi de olabilir kötü de ilk verilen tepkinin onların sevildiği yönde olmasında fayda vardır. Onlara hiç bir baskı yapmayarak onları kazanmaya çalışmalıdır. Eğitim yılının kış ve yaz tatilleri korku ve kaygının günlerine dönüşmemelidir. Karnenin kötü olması yüzünden çocuklar tatilden mahrum bırakılmak yerine; Onların yeteneklerine ilgi alanlarına değer verilmeli ve desteklenmelidir. Bir de bakılması gereken diğer nokta hangi davranışları kazandı ve neleri öğrendiğine bakılmasıdır. Sevgiyle beraber başarıya yürüyen öğrenmenin mutluluğunu yaşayan; insana değer veren anlayışı benimsemektir.


E-Posta: ozgkara@hotmail.com

 

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.