ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1861
Şu an 9 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Kitap BilgidirSayı: 697 - 08.01.2009


Kitaplar sessiz ve uzun soluklu dostluklarıyla birlikte sevgi ve bilgi pınarlarımızdır. Sırdaş olur bizlere. Her kitap ayrı bir yaşamın bir parçasıdır.

Kişiye kendi yaşamın yanında başka yaşamlara bakabilmesini sağlayarak, algıyı anlamayı beslemektedir.

Hayallerin dile getirildiği arena ve hayal kurabilmeyi de cesaretlendirir kitaplar… Yazarın beyninin içini gösteren gözlüktür. Bazı durumlarda suç unsuru teşkil edebilen düşünce göstergesidir. Bir suç unsuru olarak tespit edildiğinde kara sayfaların arasında hapsolabilir ya da toplatılabilir burada suçu yazarda aramamalı farklı renk ya da dünyalara kapalı olan anlayışta aramamız gerekir. Kitaplar aydınlanmanın bahçesi yobazın mezarı aymazın hücresi olur. İnsan beynin çalışmasını sağlayan yakıttır. İnsan okumakla kavramları betimleme yeniden yaratma şansını yakalaması mümkün olur.

Kitap okuma zevki insanın ruhunu okşar. Ruhsal yapının bilgi zenginliği okumak ile gerçekleşir. Aklın ışığı olur karanlığı deler gibi tan yerini ağrıtır. Farklı dünyalara açılan bir kapıdır. Bakış açısındaki kapıların açılımlarını da değiştirebilen, gerçekle daha fazla örtüşmeyi sağlayan sayfalar bütünüdür kitaplar…

Düşünen insanları yaratır. Goethe “Okumayı öğrenmek sanatların en güçlü olanıdır” demişti. İnsana düşünce zenginliği kendisini daha iyi ifade etmesini sağlar. Güzel konuşma akışı edinmesinde etkilidir. Bilgisiz toplumdan kurtulmanın yolu kişilerin nitelikli olmasından geçmektedir.

 

ozgkara@hotmail.com 

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.