ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1921
Şu an 71 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 23.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 14.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Şu bizim eskici başı Çağan Irmak, anlı şanlı büyük medyamızın ne kadar cahil olduğunu ortaya çıkardı.Sayı: 680 - 15.12.2008Ayla Dikmen anısına
Yükleyen mufitsemih
Efendim,

Dört günlük bayram tatili, bir günlük idari izin ve artı tatilleri geride bırakıp, daha doğrusu suni olarak yaratılan on günlük tatili sepete koyup bugün yeniden siz değerli müzik dostları ile birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Yani, dile kolay, tam koca on gün geride bıraktık. Tatile başladığımız günde hiç bitmeyecekmiş gibi geliyordu ama çarçabuk bitti işte.

Hani ne demişler “sayılı gün çabuk geçer.”

Aynen öyle.

Neyse sözü uzatmadan geçtiğimiz günler içinde posta kutumuza ve tabii ki bazı gazetelerimize düşen vallahi inanılmaz bir haberi değerlendirmek istiyorum izninizle.

Şu bizim eskici başı Çağan Irmak’ın istatistiklere göre
1 milyon izleyici sayısına ulaşan “Issız Adam” filmi, hafızam beni yanıltmıyorsa karaciğer enfeksiyonundan dolayı 20 Ağustos 1990 günü kaybettiğimiz şarkıcı Ayla Dikmen’i tekrar gündeme getirdi bildiğiniz üzere.

O yıllarda çok dinlediğimiz ama bir türlü bazı gerçekleri anlamadığımız dönemimizin şarkısı olup dedim ya eskici başı tarafından çektiği filmin sonuna konulan  “Anlamazdın” isimli şarkı, son dönemde yeniden en fazla dinlenen eserlerden oldu. Çıkın İstiklal Caddesi’ne her tarafta o şarkı çalıyor.

Bizim gençlik yıllarımızın önemli bir sesi olan ama her nedense bazılarımızın burun kıvırıp geçtiği merhum Ayla Dikmen’e olan bu ilgiyi keşfeden pek çok televizyoncu ise programlarında ünlü sanatçıyı konuk etmek için yarışa girdi. Şarkıcının vefat ettiğini bilmeyen televizyoncular, filmin yapımcısını telefon yağmuruna tuttu. Taleplere şaşıran yapımcı firma, “İyi de kardeşim, Ayla Dikmen 1990 yılında öldü” yanıtını verdi.

İşte bu büyük hataya düşen programcılardan birisi de Ayla Dikmen’in öldüğü yıllarda Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda birlikte çalıştığımız, bugünlerin ünlü program yapımcısı Okan Bayülgen. Zaten bunu kendisi de itiraf etti.

Yani bizim medyamız bu kadar mı cahil?

Bu kadar mı bellekten yoksun?

Yahu hiçbir şey bilmiyorsanız açın bir yerlere sorun be adamlar.

Çağan Irmak’a sorun bari.

Sonuç olarak 18 yıl önce bu dünyadan göçüp gitmiş, göçüp giderken hiç kimseciklerin farkında bile olmadığı, büyük bir yorumcu, hem de hanımefendi bir yorumcu gittiği yerden televizyon programına da davet edildi ya.

Pes doğrusu…

Cahilliğin bu kadarına bir kere daha pes.

İzninizle ben sizleri Ayla Dikmen’in anısına hazırladığım klipiyle baş başa bırakıyorum.

Çarşamba günü görüşene değin esen kalın.Müfit Semih Baylan
EditörYazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.