ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1860
Şu an 4 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Alternatif müziğin uçuk kızı: Alanis MorisetteSayı: 677 - 03.12.2008


Müzik hayatına pop janrı ile beyaz bir sayfa açsa da, çok geçmeden özünü bularak alternatif rock türüne kayış gösteren Alanis, pop-rock arasında nazik salınımlarını devam ettirdi ve ortaya çıkan karışımdan şikayeti olan yok gibi...

1974 yılında hayata gözlerini Kanada'nın şehrinde açan sanatçı, 91 ve 92 yıllarında pop ağırlıklı 'Alanis' ve 'Now Is the Time' albümlerini çıkardı. Ancak memleketinde ne beklenen ilgiyi ne de başarıyı bulabildi. Kötü şansını, özgürlükler ülkesi ABD’ye göç ederek iyiye çevirmeye çalıştı. Ve bunda da başarılı oldu. Tarzında 180 derecelik değişim yapan sanatçı 95 yılında post-grunge \ alternatif rock tadında çıkardığı albümü 'Jagged Little Pill' ile ABD çapında büyük bir başarı yakaladı. Hatta 2003 yılında Rolling Stone dergisi bu albümü gelmiş geçmiş en iyi rock albümleri arasına dâhil edecekti. 'Ironic' ve 'You Learn' albümde en çok parlayan single'lar oldu.

ABD’nin yorucu havasından bunalan Alanis, kısa zamanda elde ettiği bu başarının ardından beklenenin aksine müzik hayatına kısa bir ara verdi ve huzuru bulmaya Hindistan'a gitti. İki yıllık bohem hayatın ardından, 1998 yılında 'Supposed Former Infatuation Junkie' albümünü çıkardı. Hindistan’a atfedilen parçası 'Thank You' ile listelerin üst sıralarına yerleşse de albümün tamamı eleştirmenler tarafından fazla beğenilmedi. Aynı yıl 'City of Angels' filminin soundtrack albümü için yazdığı ve yorumladığı Uninvited parçası Grammy ödülüne sahip oldu. Radyolarda en sık çalınan parçalardan biri olan şarkı, uzun yıllar kırılgan ruhların ilacı oldu.

Yeni yüzyılın ilk Alanis albümü 2002'de çıkan Under Rug Swept oldu. Yine eleştirmenler tarafından pek beğenilmese de albümdeki '21 Things I want In a Lover', 'Precious Illusions', 'Hands Clean' gibi parçalar, pop-rock karışımının en güzel örneklerindendi. Alanis Morisette, iki yıllık aradan sonra ise 2004 yılında altıncı stüdyo albümü 'So-Called Caos'u yayınlamıştır. Yıllarca pırasa misali upuzun saçlarına alıştığımız sanatçı, bu albümle ciddi bir imaj değişikliğine giderek, kısa saçlarıyla ekranlara yansımıştı. Geride bıraktığı 14 yıllık müzik hayatı boyunca Best Of vaktinin geldiğine karar vermiş, 2005 yılında 'The Collection'ı çıkmıştır.

2006 yılında ise süresi belli olmayan bir istirahata çekilen sanatçı, sessizliğini geçtiğimiz ay bozdu. 'Flavors of Entanglement' adlı son albümünün, Alanis Morisette'in ABD'li aktör Ryan Reynolds ile biten ilişkisinden çok şeyler taşıdığı şüphe götürmez. Uzun beraberliklerinin son bulmasıyla, kalbi kırılmış kadının iç dünyasına yolculuğa çıkan sanatçı, sözlerin duygusal ağırlığına karşı, sound olarak dans ritimleri parçalara bolca eşlik etmiş. Kabaca world-folk-dance üçlüsü diye nitelendirebileceğimiz albümün ilk single'ı ise 'Underneath'.

*Alıntıdır.

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.