ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1861
Şu an 4 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Güneşin IşıklarıSayı: 673 - 27.11.2008


Güneş, çevresinde dolanan gezegenlerden oluşmaktadır. Tarihe bakıldığında ona tapıldığı da görülür. Dünyada yaşayan canlılar için de vazgeçilmez bir kaynaktır. Yaşamımızda, günümüzü aydınlatan olur. Evlerin odasına doğan; gündüzü yöneten ışınlar demetidir. Yeryüzünün sallanan lambasıdır Güneş. Kapkara bulutların altında kendini gösterdiğinde insanın içine ferahlık verir. Göklerin kasvetini dağıtarak huzur ve neşe; başaklara bereket getirir. Parladıkça içimizi ısıtan olur. Cana yakınlığı anlatır Güneş. Bir hikâyeye göre: İki doğa olayı, Güneş ile Rüzgâr bir adamın paltosunu çıkarmak için iddiaya girmişler. Önce rüzgâr hakkını kullanmış. Esmiş bütün sertliliğiyle estikçe adam paltosuna daha da sarılmış. Ve sonunda tüm gücüyle esmesine rağmen çıkaramamış. Daha sonra Güneş hakkını kullanmış tatlılıkla ısıttığından adam paltosunu çıkarmış. Denize vurduğunda yüzümüzü gülümsetendir. Tatil keyfini zirveye çıkartıp insanın vitamin ihtiyacını da karşılar. Doğudan doğup batıdan batan ve sırlar paylaşılan yıldızdır gökyüzünde. Hele o gün batımı izlenmeye değerdir. O, gidince zifiri karanlık yerini alır gökyüzünde. Karanlığa anlam olarak baktığımızda: Gericiliği, Güneşse: İlericiliği temsil eder. Özlü sözlerde yerini bulan soyut kavramdır. “Güneş Balçıkla Sıvanmaz“ dır. Anlamı ise: Gerçeklerin saklanamayacağıdır. Şarkılarda ise, Grup Kızılırmak ve Edip Akbayram’ın söylediği gibi “Güneşin Olsun Dünya kavgalarla dolu olsa güneşin olsun gönlünde. Ve her şey iyi olacak" tır.Nazım Hikmet’in “Güneş içenlerin Türküsünde” ki şiirinin dizilerinde "Akın var akın güneşe akın güneşi zapt edeceğiz güneşin zaptı yakın” dır diyerek yansır hayata. Ve Güneşe çevrilir karanlık günler.
E-Posta: ozgkara@hotmail.com


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.