ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1861
Şu an 7 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


DüşünüşlerSayı: 668 - 20.11.2008


Düşünmek, bilgiye ulaşmanın adımı olup olayların beyinde yorumlanmanıp neden sonuç ilişkisi kurarak kendi sesini beyninde duyumsamaktır. Olmamış bir işi tasarlamak hayal etmek çözmektir. Olmuş bir işi yeniden gözden geçirmektir.   

Sorgulayabilmektir düşünme, cesareti getirendir. Bir bedenin baştanbaşa evreni sezebilmesidir.  

Yaratmayı ortaya çıkarır. Kurallara dogmalara bağlı olmayan insani hareket biçimi olup insanın zihnini açarak aklın işlevi ve davranışları da şekillendirir…

Eleştirel düşünmeyi de içine alır. Gerçeğe ulaşmak adına kişinin kendisinin farkında olmasını sağlayarak insanın insanca yaşaması için çözüm üretebilmesidir. 

İnsanoğlunun geçmişine baktığımızda, düşünmenin üretmekle başladığını görürüz. Ateş yakıldı tekerlek kullanıldı. İnsanlar tarımla uğraşarak toprağı sürdü. Sulama kanalları açtı. Evler yaparak hayvanları da evcilleştirdi.   

Sayıları çözerek geometriyi anladı. Pusula ve matbaayı buldu. Kitaplar da insanın yaşamı içersinde yerini aldı. Birçok hastalığa çare bulundu. İnsanoğlu uzaya gitti.

Bunlar yararlı düşüncelerdi. Diğer yandan toprakları ele geçirmek için kanlı savaşlar yapıldı. Düşünen insanların birçoğu ölümle cezalandırıldı. Ya da suçlamalara uğradı.

Sömürü arttı.

Bunlarda acı ve mutsuzluğun olumsuz düşünceleriydi. Buna bağlı olarak ta eşitsizlikte bireyciliği ve çıkarcılığı getirdi.      

Düşünceden, üretimden, paylaşımdan, sevgiden yoksun olanların insanlığa da yararı olmayacaktır.

Düşüncenin özünde insan vardır. Önem verme bulunmaktadır. Kendi istediklerinin yanı sıra başka insanların isteklerini göz önünde bulundurmaktır.

Sevmek ve paylaşmak vardır.
E-Posta: ozgkara@hotmail.com 


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.