ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1939
Şu an 20 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Fatma Güler Gökçen AydoğduSayı: 667 - 19.11.2008Fatma Güler Gökçen AYDOĞDU
Yükleyen mufitsemih
Pazartesi günü sizlere, acı bir haberi yazıma konu ederek merhaba demiştim sevgili müzik dostlarım. Doğu Karadeniz bölgesi yerel müziğinin önemli ve güçlü temsilcisi Erkan Ocaklı’nın aramızdan sonsuza değin ayrılışının acısını paylaşmıştım sizlerle. 

Dün Erkan Ocaklı’yı eller üzerinde sonsuz yolculuğunu gerçekten bir insan seli uğurladı. İşte bir faniden geride kalan bu olmalıdır.

Bu sevgi olmalıdır.

Bugün sizlere Trabzonumun bereketli toprağında filizlenmiş, şu anda kendini ispatlama süreci içinde olan bir sevgili kardeşimden, hemşerimden söz edeceğim.

Fatma Güler Gökçen Aydoğdu’dan…

Cumartesi akşamları TRT 1 de yayınlanan “Sen Türkülerini Söyle” yarışmasına Trabzon’dan katılan ve ilk dört hafta itibariyle müziğindeki başarısıyla göz dolduran Fatma Güler Gökçen Aydoğdu her geçen hafta başarılı temposunu sürdürmeye devam ediyor..

Diğer yarışmacıların aksine daha durağan bir yapıya sahip olan Aydoğdu, sahnedeki duruşu, nitelikli sesi ile dikkat çekiyor. Trabzon’da müzik çalışmalarını sürdürdüğü Ka-Fem Derneği Yönetim Kurulu ve dernekteki arkadaşları da Sevgili Fatma’ya büyük destek verirken, tüm Trabzon ve Karadeniz Bölgesi’nin bu nitelikli sese sahip çıkmasını istediler.

Kadir Çöpdemir ve Hande Subaşı’nın sunduğu, Orhan Hakalmaz, Gülşen Kutlu ve Zerrin Özer’in jüri üyeliğini yaptığı “Sen Türkülerini Söyle” türkü yarışması her cumartesi akşamı tüm Trabzonluları ekrana kilitliyor. Zira yarışmada yarışan 111 numaralı aday Fatma Güler Gökçen Aydoğdu Trabzon’un Arsin İlçesinden. Öğretmen bir babanın üç çocuğundan biri olan Fatma, güzelliği kadar duruşu ve olgunluğu ile de dikkat çekiyor.

Cep telefonundan gönderilen kısa mesajlar ile bölgeler arası yarışmanın gerçekleştirildiği ve her hafta bir yarışmacının elendiği yarışmada “İşte gidiyorum çeşm-i siyahım” türküsüyle de elenen yarışmacıya uğurlama yapılıyor.

Valla ne diyeyim sevgili dostlarım. Trabzonumun toprağı o kadar bereketli ki. Sevgili Fatma Güler Gökçen Aydoğdu bu bereket içinde yetişenlerden sadece birisi.

Mavi Nota e-Müzik Gazetesi olarak Sevgili Fatma’ya tavsiyem şu olacak: Nitelikli ve geleceği olan bir sese sahip. Ama bu eğitimsiz olmaz kuşkusuz. TRT’den derece dahi alsan ülkemizdeki konservatuarların birinde kendini yetiştirmeli ve ses eğitimini mutlaka alması gerektiğini öğütlüyorum.

Tabii benden söylemesi…

Sevgili Fatma Güler Gökçen Aydoğdu’ya müzik yaşamının dikenli yollarında başarılar dilerken sizleri onun söz konusu yarışmadan alınan videosu ile baş başa bırakıyorum.

Cuma günü görüşene değin esen kalın.Müfit Semih Baylan
Editör

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.