ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1861
Şu an 4 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


The Hall'da caz ziyafetiSayı: 645 - 17.10.2008


İstanbul Beyoğlu’ndaki The Hall dünyaca ünlü müzisyenlere ev sahipliği yapmayı sürdürüyor. Mekânda 17 Ekim Cuma günü İngiliz caz müziğinin en önemli yeteneklerinden Soweto Kinch, 18 Ekim Cumartesi günü ise Grammy ödüllü Soul efsanesi Jazzie B çıkacak.

İngiliz caz müziği sahnesinin son dönemlerdeki en önemli yeteneklerinden biri olarak gösterilen Soweto Kinch, caz dünyasına getirdiği yeniliklerle adından sıkça söz ettiriyor. Henüz 30 yaşında olmasına rağmen Mercury başta olmak üzere bir çok ödüle aday gösterilen ve layık görülen Kinch, profesyonel olarak 1991’de başladığı kariyerinde basamakları hızla tırmanmayı bildi ve dünyanın en önemli caz müzisyenleri arasında girdi.

2003’de çıkardığı “Conversations With The Unseen” albümü ile kariyerinin zirvesine çıktı. 2006’da çıkardığı “A Life In The Day Of B19” albümü ise sanatçının müzik dünyasında sağlam bir yer edinmesini sağladı. 2003 ve 2007’de MOBO Awards, 2007’de British Jazz Awards “En İyi Saksofoncu”, 2004 ve 2006’da Urban Music Awards “En İyi Caz Sanatçısı” ve 2004’de BBC Jazz Awards “En İyi Grup” ödülleri sanatçının bugüne kadar koleksiyonuna eklediği bir çok ödülden sadece birkaçı. Caz, hip-hop ve funk’ın tek kelimeyle mükemmel karışımını dinleyiciye aktaran caz dünyasının yeni yıldızı Soweto Kinch için yapılan yorumlar ise ne kadar eşsiz bir müzisyen olduğunun ufak bir göstergesi;

“Caz’a hip-hop ve diğer bütün performans tarzlarında farklı ve güçlü bir bakış açısı. Mr. Kinch İngiltere’nin hip-hop’çulara ne öğretmesi gerektiğinin göstergesi ve son zamanlarda dinlediğim en iyi caz grubu. Mr. Kinch’i hafife almayın” The New York Times  “Eğer hala Amerika dışındaki müzisyenlerin Amerika’lılar kadar iyi olmadığına inananlar varsa, Soweto Kinch Quartet onların fikirlerini değiştirmeye yeter. Soweto Kinch işte o kadar iyi.” allaboutjazz.com

“Kısaca patlamaya hazır bir bomba. Promoterlar, medya ve dinleyiciler onu yeni bir yıldız olarak görüyor.” Jazz Review

CUMARTESİ KONSERİ DE KAÇMAZ

Soul 2 Soul’un dünya çapındaki başarısı ile İngiltere’nin en önemli caz, funk , soul prodüktör ve dj’lerinden biri haline gelen Jazzie B, 1990 yılında bu başarısını 2 Grammy ödülü ile süsledi. Bu ödüllerle birlikte Amerika’da çok büyük bir hayran kitlesine ulaşan Jazzie B, Los Angeles, California ve New York dahil olmak üzere tam 7 şehrin anahtarıyla ödüllendirildi. 2008 İngiliz Kraliyet Ailesi’nin yılbaşı kutlamalarına davet edilen Jazzie B, burada Norman Jay gibi OBE (Officer of the Order of the British Empire) ünvanına layık görüldü.

18 Ekim Cumartesi gecesi The Hall – ana sahnede Jazzie B önderliğindeki Soul2Soul Soundsystem, Jeanine Green’in vokali eşliğinde mükemmel bir müzik ziyafeti yaşatacak. Miller’ın katkılarıyla The Hall’da gerçekleşecek olan Soul2Soul Sound System ‘Dj show’ u soul/jazz tutkunlarına kaçırılmaması gereken bir performans sunuyor.

Her iki konser de 22.30’da başlıyor. Biletler Biletix’den ve etkinlik günü kapıdan temin edilebilir.

Radikal

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.