ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1860
Şu an 14 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Şirin, Şeker, Ses harikası bir kadın: Sibel KöseSayı: 604 - 31.07.2008


Bi kere ben çok severek dinlerim kendisini.

Güzel ses

Tuna Ötenel ile güzel gidiyorlar, dinlemek isteyen mimarlar derneğine gidebilir mebus evlerinde 
 

Şimdiye kadar gördüğüm en güzel sesli Türk hatun. Mucizevî bir kişiliği var kesinlikle. Süper tatlı ve cana yakın ve rahat. onla konuşunca zamanın nasıl geçtiği belli olmuyor. pozitif enerji harikası başarılı insan. süper sesine rağmen oldukça mütevazi bi insan üstelik.

Fatih Erkoç’un yankılar adlı programında sorduğu:
— jazz dergisi seni, yılın en iyi bayan vokali seçmiş... sorusu üzerine,
— Türkiye’de cazla uğraşan çok az insan var, onları da birbiriyle yarıştırmak bana çok doğru gelmiyor. cevabını patlatan, gülünce dünya tatlısı olan vokalist.

ayrıca Polonya’da bir albümü çıkmış, ama Türkiye’ye daha getirememişler. Valla nedenini bilmiyorum.

Galiba Fransa’da da bir albümü çıkmış zenci sesli jazzcı

eğer gerçek bir caz dinleyicisi ve takipçisiyseniz onun dünyanın en iyi caz vokallerinden biri olduğunu ilk dinleyişte anlarsınız. şu sıralar Rumeli hisarındaki donjon club te Salı ve perşembeleri söylüyor...

yaptığı işten epey zevk aldığı yüzüne yansıyıp kendisini pek tatlı pek hoş kılmış, güzel sesli insan.

TRT hafif müzik ve caz orkestrasının verdiği yeni yıl konserinde de yanılmıyorsam iki şarkı söylemiş güzel sesli bayan.

her zaman süper kadın.

zaman zaman jazz cafe de sahne alan gidip dinlenilesi barda yanına oturulası şirin seker ses harikası varlık.

etrafındaki 'çekirge'lerle bütün samimiyeti ve var gücüyle ilgilenen, verdiği direktiflerle insanı çok iyi yönlendiren caz vokalisti.

Değerli, nazik ve yetenekli cazcı kardeş...

piyasayı avucunun içine almış norah jones ile diana krall arası taklidi bir ses. bodrum yat kulübünde çıkıyordu en son. aynı mekanda ayrıca Sibel köse taklidi esmer uzun saçlı adını hatırlayamadığım bir hatun çıkıyor ve "ya sabır" dedirtiyor.

sibel köse, 1969 yılında Ankara’da doğdu. TED Ankara Koleji’nin ardından ODTÜ mimarlık Bölümü’nden 1991 yılında mezun oldu. caza üniversitede öğrenci olduğu yıllarda başladı. türkiye'nin sayılı caz ustalarından biri olan tuna ötenel ile birlikte yaptığı çalışmalarla deneyim kazandı. Bilkent müzik ve sahne sanatları bölümü'nde janusz szprot aracılığıyla bilkent, zwierdzyniec ve pulawy'de (polonya) bir çok seminere katıldı ve deborah brown, rachel gould, elli wright ve joe lee wilson'ın yönetiminde bireysel ve grup çalışmaları yaptı. ayşe sezerman'dan ve randy esen'den şan dersleri aldı.

istanbul caz festivali, festival of jazz standards (siedlce - polonya), fete des jazz (paris - fransa), jazz au xiricourt (xiricourt - fransa), odtü caz günleri 1-5 ve ankara caz festivali gibi bir çok festivale katıldı. polonya'nın zamosc kentinde düzenlenmiş olan uluslararası caz vokalistleri yarışması'nda birincilik ödülü aldı. türkiye'de caz müziğiyle adı anılan tüm değerli müzisyenlerin yanı sıra jarek smietana, slide hampton, jean-loup longnon gibi uluslararası sanatçılarla birlikte projelerde yer almıştır.

sibel köse dört yıldır festivale hkk caz orkestrası solisti olarak katılıyor. yer aldığı albümler arasında sometimes 1995, focan tunes sung by jazz vocalists 1999, velvele 2000, polonezköy 2001, latin türküler 2000, ve ülkemizde de yayımlanacak olan sibel köse & ahmet gülbay trio - bossa lova 2001’i sayabiliriz.

Ankara caz festivali üç de sahne alacaktır.

Ankara Sibel Köse french connection zirvesi'nde bizi ortamdan scat mırıldanmalarıyla gönderen süper sesli hatun.

kendini özleten kadın.

apopsis adlı grubuyla içinde bulunduğumuz bu ay albümlerinin çıkması muhtemel ses sanatçısı.

bir konserden dönüş sırasında kuveyt'te havaalanında ülkeden çıkabilmek için summertime'ı gümrük memurlarına söylemiş ve onları mest etmiş müthiş kadın.

quartet muartet'le birleşince gücü 18 kaplan gücüne ulasan, aslında birleştiği herhangi bir grupla da gücü on sekiz kaplandan hiç de aşağı olmayan, bu müzikal gücün hemen yani başında nasıl olup da koruduğunu anlamakta güçlük çektiğim mucize gibi tertemiz bir yürek ve hayran olunası bir karakter taşıyan kişi. "teşekkür etmek" adini verdiğimiz şeyin nasıl da anlamsız ve biçare sözcükler yığını haline gelebildiğini hatırlamamızı sağlayan insan. bu biçareliğe çare olarak mümkünse bir omur boyu cumartesileri evine temizliğe gitmek, kedisini doyurmak, ayakkabılarının altını silmek, çiçeklerine su vermek falan isterim.
kimseden çekmedi çekirgelerden çektiği kadar!

28 haziran 2006 gecesi İzmir’de yıldızların altında çimenlerde yastıklar üzerinde mayışmış bir haldeyken kulağımızın pasını almış kişidir kendisi .ayrıca bembeyaz elbisesi içinde billur berraklığındaki sesiyle herkesi büyülemiştir.

dünyanın en komik eleştiri yapan insani diye bir ödül olsaydı kendisine anında verileceğinden hiçbir şekilde şüphe duymadığım kişi. gerçekten de bir insan hem eleştiri yapar hem de aynı anda bu kadar güldürmez ki adamı. sonra solo arkası şarkıya girerken (ki bu kişim sonnnn derece önemlidir nezdimizde!) gülesimiz geliyor sahnede. pes ki ne pes...

dünyanın en güzel sesi değil, dünyanın sahnede en güzel duran kadını değil, ama şeytan tüyü var iste.
bir şekilde büyülüyor insani.

Nükhet Ruacan dan sonra sahneye en çok yakışan kişidir..standartları ondan dinlemenin büyüsü başkadır..sadece cazla ilgilenmenin dışında diğer müzik türleri ile ilgili konserlerde de görülür,bir köşede birasını yudumlar ve konseri izler öylece..

iyiliği yüzüne yansımış inanılmaz ses. hem harika şarkı soyluyor, hem de hayvan sever.

e yeter zaten.
 çok önemli djp not: bu yazıda imla kurallarına kesinlikle dikkat edilmemiştir.

çok önemli bir diğer dip not: bu yazı sibel köse hakkında dedikodu yapanlardan kopye edilmiş sonra harmanlanmış sonra yazılmıştır...
 

 


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.