ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1860
Şu an 9 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


15 yaşındaki hayranı Metallica konserini yazdıSayı: 603 - 30.07.2008


Metallica’nın ülkemize üçüncü gelişinde sonunda ben de konsere geldim. İlk gelişlerinde yeni doğmuştum, ikincisinde ise 6 yaşındaydım, dolayısıyla bu işlerden pek anlamıyordum. Metallica en severek dinlediğim gruplardan biri, hatta beni metal müzik dinlemeye başlatan grup, yani geleceklerini ilk duyduğumda gerçekten çok heyecanlandım. Aslında saha içinden izlemeyi çok isterdim ama annemler pogo çıkarasa öleceğimi ve insanların üzerimden geçeceğini iddia ettiler. 3 kız arkadaş olarak, babamın da yardımıyla basın tribününden konseri izleme şansını elde ettik(normal tribün biletleri çoktan bitmişti). Pentagram ve arkasından Down sahnedeyken biz, basın tribünün sakinliğinden de biraz tırsarak suskun kaldık ve terbiyelice dinledik. Fakat daha Metallica’nın sahne hazırlıkları başlarken, biz de yavaş yavaş kıpırdanmaya başladık. Kendi aramızda açılış şarkısının ne olacağını tartışıyorduk ve hepimiz Enter Sandman olacağını düşünüyorduk. Yine de Creeping Death çok güzel bir açılış oldu gerçekten. Hiç tereddüt etmeden şarkıya eşlik edip yeri gelince kafamızı elimizden geldiğince döndürmek suretiyle headbang yaptık ve bütün konser boyunca da devam ettik. Arada bilmediğimiz şarkılar çıkınca bir-iki tane, utandık ve sanki biliyormuşuz da pek sevmiyormuşuz gibi hafifçe kafa salladık. Yanımızdaki 1987 senesinden beri Metallica hayranı olan abi bize önce hafif dalga geçer gibi kaç yaşında olduğumuz sordu, ezikçe 15 dedik ama en sonunda, en sevdiğimiz albümün Master of Puppets olduğunu söyleyerek durumu kurtardık. Sonuç olarak muhteşem bir konserdi ve gitar sololarına ağzımla elektro efekti yaparak, bateriye de elimle havayı yumruklayarak eşlik etmek çok zevkliydi. Sayın Lars Ulrich abimin ellerinden öperim…


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.