ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1860
Şu an 8 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Seçkin Bir Sanatçı: Temel Şükrü DoğruSayı: - 03.02.2006


Temel Şükrü Doğru, sadece Trabzon için değil, ülkemiz için de değer taşıyan sanatçıydı. Ciddi, mesleğini seven, saygın bir sanatçı…

Son yıllarda çalışamıyordu. Çünkü hastaydı. Seyrek de olsa görüşüyorduk. En son görüşmemiz 19 Aralık 1992 günü gecesi Trabzon Lisesi salonunda düzenlenen “Mevlana Gecesi”nde oldu. Suat Kurtuldu’nun yönettiği koronun sunduğu eserlerle eski günleri yaşadık bir kez daha…

Bu geceden birkaç gün sonra Karadeniz Gazetesi’nde “Temel Şükrü Doğru” başlıklı bir yazım yayımlandı. Yazımda, kendisinden söz ettim. Ve yazımın bir bölümünde aynen şöyle demiştim:”Trabzon’u Trabzon yapanlar, bizlerden ilgi beklerken haklı olarak, sevgi ve saygı beklerler. Biz eğer, toplum olarak ve de Trabzonlu olarak bu sevgiyi, bu saygıyı ve bu ilgiyi gösteremiyorsak haksızlık etmiş oluruz, vefasız oluruz.” Evet, yazdıklarım aynen böyleydi.

Neydi istediğim?

Temel Şükrü Doğru ile ilgili bir gecenin düzenlenmesi. Temel Şükrü’yü, çok kısa süreli de olsa bir kez daha dinlemek. O’nu yıllarca izleyen, alkışlayan sevenleri ile bir kez daha buluşmak.

Ama olmadı. Yazımın Karadeniz’de yayımlanmasından birkaç gün sonra bir mektubunu aldım. İçtenlikli bir mektup. Efendiliğini, inceliğini gösteren bir mektup. Sevinmişti, kendisi için yazdıklarımdan. Hatta “Şimdiye kadar hakkımda bu kadar güzel bir yazı yazılmamıştı” demişti, kısa mektubunda.

Ne yazık ki, O7nu sevenleri ile bir kez daha karşı karşıya getiremedik. Suçluyuz. Kimler mi suçludur? Hepimiz. Tüm Trabzonlular. Ölümünde bir araya getirdi bizleri. Çoğu kimseler için yapılanları, ne yazık ki, bizler de Temel Şükrü Doğru için yaptık.

Temel Şükrü Doğru’ya görevimizi yapamamanın ezikliği içindeyim. Bilmiyorum, O’nu sevenler nasıl düşünüyorlar?

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.