ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1864
Şu an 9 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 06.03.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Büyülü Parmakların Beethoven albümüSayı: 477 - 16.01.2008


Biret, Beethoven’ın piyano konçertoları ile "Korolu Fantezi"sinin kaydı için bu ayın sonlarında Bilkent Senfoni Orkestrası ile stüdyoya girecek. Dünyaca tanınmış piyanist İdil Biret, bu ayın sonlarında iki konser ve albüm kaydı için başkentin konuğu olacak. Sanatçı, klasik müzik kayıtlarıyla bilinen Naxos firması için hazırlayacağı albümün kayıtlarını Ankara’da gerçekleştirecek.

Orkestrayı Şef Antoni Witt’in yöneteceği kayıtlarda, Beethoven’ın 1, 2, 3, 4 ve 5. piyano konçertoları ile "Korolu Fantezi"si albüm haline getirilecek. Biret, ayrıca Bilkent Senfoni Orkestrası ile birlikte 22 Ocakta konserde Beethoven’ın 1, 2 ve 4. piyano konçertolarını, 29 Ocakta da 3 ve 5. konçertolarını seslendirecek.

"Keyifle çalışıyoruz"

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi (MSSF) Dekanı Prof. Dr. Işın Metin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni yılda klasik müzik dünyasının özel bir konuğunu ağırlayacak olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Biret’in, Naxos firması için orkestrayla birlikte stüdyoya gireceğini anlatan Metin, "İdil Biret, daha önce Bilkent Senfoni Orkestrası ile Şef Naci Özgüç yönetiminde konser vermişti ve kayıtları yapılmıştı. Şimdi, bunlar stüdyo kaydı olarak yapılacak" dedi.

İdil Biret ile Şef Antoni Witt’in uzun süreli bir iş birlikleri olduğunu ve keyifle çalıştıklarını ifade eden Metin, bu çalışmayla beraber İdil Biret’in, Beethoven’ın piyano için yazdığı bütün eserleri kaydetmiş olacağını belirtti. Metin, eserlerin hem CD olarak, hem de Naxos’un internetten yaptığı yeni dağıtım ağına da dahil edilerek sanatseverlerle buluşacağını söyledi.
 

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.