ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1822
Şu an 6 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Büyülü Parmakların Beethoven albümüSayı: 477 - 16.01.2008


Biret, Beethoven’ın piyano konçertoları ile "Korolu Fantezi"sinin kaydı için bu ayın sonlarında Bilkent Senfoni Orkestrası ile stüdyoya girecek. Dünyaca tanınmış piyanist İdil Biret, bu ayın sonlarında iki konser ve albüm kaydı için başkentin konuğu olacak. Sanatçı, klasik müzik kayıtlarıyla bilinen Naxos firması için hazırlayacağı albümün kayıtlarını Ankara’da gerçekleştirecek.

Orkestrayı Şef Antoni Witt’in yöneteceği kayıtlarda, Beethoven’ın 1, 2, 3, 4 ve 5. piyano konçertoları ile "Korolu Fantezi"si albüm haline getirilecek. Biret, ayrıca Bilkent Senfoni Orkestrası ile birlikte 22 Ocakta konserde Beethoven’ın 1, 2 ve 4. piyano konçertolarını, 29 Ocakta da 3 ve 5. konçertolarını seslendirecek.

"Keyifle çalışıyoruz"

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi (MSSF) Dekanı Prof. Dr. Işın Metin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni yılda klasik müzik dünyasının özel bir konuğunu ağırlayacak olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Biret’in, Naxos firması için orkestrayla birlikte stüdyoya gireceğini anlatan Metin, "İdil Biret, daha önce Bilkent Senfoni Orkestrası ile Şef Naci Özgüç yönetiminde konser vermişti ve kayıtları yapılmıştı. Şimdi, bunlar stüdyo kaydı olarak yapılacak" dedi.

İdil Biret ile Şef Antoni Witt’in uzun süreli bir iş birlikleri olduğunu ve keyifle çalıştıklarını ifade eden Metin, bu çalışmayla beraber İdil Biret’in, Beethoven’ın piyano için yazdığı bütün eserleri kaydetmiş olacağını belirtti. Metin, eserlerin hem CD olarak, hem de Naxos’un internetten yaptığı yeni dağıtım ağına da dahil edilerek sanatseverlerle buluşacağını söyledi.
 

Yazıyı Tavsiye Et

Tavsiye EtYorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.