ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1821
Şu an 6 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Sigara içen, genç yaşta ölür..Sayı: 475 - 14.01.2008


sigara içen, genç yaşta ölür..

hani? daha genç olamam sanırım..

yasal uyarı:18 yaşından küçüklere satılmaz..

18 bile değilim henüz..ve 4 yıldır elimde sigara..

yakındır 18, özgürlüğümdür..dışarı yansıtmam özgürlüğümü..içimde yaşarım 17 yıldır yaşadığım gibi..

asiymişim, dik kafalıymışım, vurdumduymazmışım.. hani? yıllardır ben niye fark etmedim bu özellikleri taşıdığımı? hayatı kendi doğrularımla yaşadım diye aykırımı oldum? İstanbul benim her şeyim..taksim benim herşeyim..taksimde yürüyorum, converse giyiyorum, kurallara ters yaşıyorum diye apaçi diyen bile oldu..hani? yıllardır ben niye fark etmedim? insanlar kendi doğrularıyla yaşıyor diye ayıplanıyor artık..tikkyler gibi yanımda benim tıpkım 10 bebek daha mı dolaştırıyım? yada birinin kucağından kalkıp diğerinin altına mı gireyim? ben tikky yerine apaçi olmayı tercih ediyorum arkadaş!

yakındır 18, özgürlüğümdür..dışarı yansıtmam özgürlüğümü..içimde yaşarım 17yıldır yaşadığım gibi..artık rahat olurum, gün hesaplamam..dert etmem 13-14 yaşındaki kaşarlar gibi! korkum olmaz kimseden..aman duymasın annemler diye paralamam kendimi..özgürümdür artık, güvencem vardır 17 yıldır olduğu gibi..18’lik dostlarım ağabeyimdir, ablamdır benim için..dinlerim onları..dediklerini yaparım..korkarım onlardan..yakındır 18, özgürlüğümdür..dışarı yansıtmam özgürlüğümü..içimde yaşarım 17 yıldır yaşadığım gibi..karışan olursa hayatıma kolayca "s…." diyebilirim korkmadan..artık ağabeylerle ablalarla yaşıtımdır çünkü..kardeş yok artık!! kardeş büyüdü..içi çocuktur hala ama düşünceleri büyük..amaçları,hedefleri vardır..dinlemez artık kimseyi..kimsenin nazını çekmem bundan böyle..ya seversin ya gidersin..işine gelirse..tek gerçek var artık..laf dinletmeye çalıştığınız insan aşık! dinlemez kimseyi..kendi doğrularını bilir, kendi doğrularıyla yaşar bu insan artık..hayat ne derse onu yapar..hayat üzmez onu, üzülmesini istemez..içiniz rahat olsun ahali!! Büşra ölmek istemez artık..hayat'a sımsıkı sarılmış bırakmaz onu..

yakındır 18, özgürlüğümdür..dışarı yansıtmam özgürlüğümü..içimde yaşarım 17 yıldır yaşadığım gibi..düşünürüm şimdilik..yakındır özgürlüğümle beraber gerçekleştirmek..içiniz rahat olsun ahali!! Büşra yolunu buldu..kafaya silah dayasanız da caymaz yolundan..... 21.10.2007 / 00:02 ANKARA
 

Yazıyı Tavsiye Et

Tavsiye EtYorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.