ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1860
Şu an 7 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Harem / Sarah BrightmanSayı: 468 - 03.01.2008sarah brightman - harem
Uploaded by wendela
Bu sitenin / gazetenin sahibi ve sahibinden öte her şeyi olan babam Müfit Semih Baylan, Sarah Brightman ile ilgili bu gazetede 1.Eylül 2006 tarihinde yazdığı “Yıllardır çok özel bir kadınla çok özel bir aşk yaşıyorum / Sarah Bightman ” başlıklı yazısında,  Sarah Birghtman’ın o günlerde piyasaya yeni çıkmış olan “Harem” albümü ve şarkısı için yazdığı şu satırlar çok ilginçtir:  “harem şarkısı ve klibiyle kendinden tiksindirmiş kadın. oryantalist orospu diyesim var ağzımı bozasım var... pardon yani... “

Bilirim ki Müfit Semih Baylan’ın böyle bir yazı üslubu yoktur. Ama bunu ona dedirten klibi izldikten sonra babacığıma hak vermeden edemedim.

Oysa aynı yazısında Sarah Birghtman için şunları da yazmıştır:

“varşova’da  alışveriş için girdiğim bir mağazada müzik sisteminden sesini duyup bu o mu diye doğrulatmak istediğimde, daha sonra mağaza sahibi olduğunu öğrendiğim Wladek’in zorla anlayabildiğim bozuk ingilizcesiyle, "sesiyle hergece rüyalarıma giren kadın" dediği büyük ve çok büyük soprano...”

Şimdi hal böyleyken Sarah Birghtman’in “Harem” adlı bu şarkısını sizlerle paylaşmak istedim. Klibini değil tabii ki. Bir televizyon programından kaydedilen görüntüsünden…

Aynı zamanda babacığıma yani Müfit Semih Baylan’a bendenizin yeni yıl hediyesi olarak…

Çünkü Sarah Birghtman'ın çok ama çok severek dinlediğini biliyorum...Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.