ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1861
Şu an 6 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Başlarken...Sayı: 1 - 24.11.2005


İnsanla başlayan ilk çağlardan günümüze dek, insan varlığının önemini en iyi şekilde duyuran, insan olmanın anlamını ve önemini her an anımsatan “Müzik Sanatı”nın olağanüstü ilginç evreniyle; zengin, hareketli, değişik, yer yer eğlendirici, yer yer düşündürücü yönleriyle her ay siz okurlarımızla birlikte olacağız. Müzik ağırlıklı bir dergi olmanın sorumluluğu ve bilinciyle, sizleri başta müzik olmak üzere, sanat dünyasının ilginç evreninde yolculuğa çıkaracağız. Bu dergi, siz okurlarımızın bize güç katan yazar, müzisyen ve şairlerimizin, değerli abonelerimizin, Mavi Nota´yı güzelleştiren tüm dostlarımızın desteği ile gerçek yerini bularak, sevgili Trabzon´umuzun başka bir alanda sesi olacaktır. Dergimizin hazırlanış aşaması başta olmak üzere Mavi Nota´nın yaşam bulmasından değerli yardımlarını esirgemeyen “Kıyı” ailesine içten teşekkürlerimizi sunarız. İlk sayfaya başlamadan önce radyonuzu açtınız ya da plağınızı döndürmeye başladınız. Mavi Nota´yı okumaya koyuldunuz. Müzik kadar zevkli günler dileğiyle…

Tam on üç yıl önce yayın hayatına merhaba diyen dergimizin Ocak 1993 tarihli ilk sayısının Mavi Nota´dan bölümünde, işte böyle merhaba diyorduk okurlarımıza ve başlıyorduk uzun ve uzun olduğu kadar yorucu serüvenimizi yaşamaya… Çevremde topladığım ve hepsi doğduğum ve yaşadığım bu kentin, Trabzon´un çocukları olan arkadaşlarımla koşmaya başlamıştık dergiciliğin zor ve dikenli kulvarında… Bu koşu sırasında arkadaşlarım çabuk yoruldular ve ben tek başıma, ülkemizin gün geçtikçe ağırlaşan şartlarına rağmen, şevkle ve bir o kadar inatla sürdürdüm bu koşuyu, ta ki son noktayı koyduğum 1998 yılına kadar 25 sayı boyunca. 25 sayı sonunda gücümün tükendiğini ve artık bu işi sürdüremeyeceğimi anlayınca arkamda kalan ve dergime gönül vermiş birçok dostumdan özür dileyerek kapattım Mavi Nota´yı, bir gün yeniden başlamayı hayal ederek. Amacım tükenen enerjimi yeniden topladıktan sonra, aynen Ocak 1993´deki şevk ve heyecanla, yeniden, evet yeniden çıkarabilmekti Mavi Nota´yı. Ancak, yukarıda da dediğim gibi ülkemizin günden güne ağırlaşan ekonomik koşulları içinde, Mavi Nota gibi çok özel bir dergiyi, Trabzon gibi anadoluya uzak bir kentte yeniden ayağa kaldırmak takdir edersiniz ki çok zor bir işti. Başaramadım dergiyi yeniden çıkarmayı ve işte bugüne geldik.

Sonra bir gün teknolojiyi kullanmak aklıma geldi. Dostlarımın da yol gösterisi sonucunda artık bir internet portalı olarak karşınızda Mavi Nota. Hem bir günlük e-gazete, hem sizin dostunuz içinizi dökebileceğiniz, hem arkadaşınız. En azından ben öyle düşünüyorum.

Mavi Nota, teknolojiyi doğru kullanarak sizlere ulaşacak artık. Sizlerin yapacağı ise, üye olup yazılarınızı, çalışmalarınızı, düşüncelerinizi Mavi Nota´ya göndermek. Sonrası bildiğiniz gibi günlük e-gazetemizde yayımlanacak yazılarınız. Yayımlanan yazıların yorum sayfaları, düşüncelerinizi belirteceğiniz, konuyu tartışabileceğiniz bir platform. Hem öyle bir platform ki, dünyanın her yerinden sadece üye olmak koşuluyla izlenebilecek bir platform.

Haydi, dostlar ne duruyorsunuz, Mavi Nota´ya üye olun, gönderin yazılarınızı, paylaşalım düşüncelerinizi. Dostlarınıza ileteceğiniz kısa mesajlarınızı mesaj panomuza yazın, yeni dostluklar kurmak ve günün birinde kocaman bir Mavi Nota ailesi olabilmek arzusu ile.

Bu arada küçük bir anımsatma, Mavi Nota´da yazılarınız 5 Aralık 2005 pazartesi gününden itibaren yayımlanacak. Bu tarihe kadar günlük gazetemiz güncellenmeyecektir.

Sevgili dostlar, görüşene dek hoşça kalın.Yazılarınızı editor@mavi-nota.com adresine bekliyorum.


Müfit Semih Baylan
Editör

 


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.