ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1939
Şu an 21 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


İyi Bayramlar...Sayı: 413 - 11.10.2007


Şeker Bayramı nedeniyle yarın gazetemiz yayımlanmayacağından hafta sonu yazımı bugün yazıyorum.

Aslında yazılacak o kadar çok konu var ki. Ancak bunların çoğu hüzün dolu, sıkıntı dolu, keder dolu. Yani insanın canını çok sıkacak cinsten. O nedenle bugün daha farklı bir şey yazayım dedim.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İZDSO) 2007–2008 konser sezonu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun “ilk vuruşu”yla başladı. Sanata yaptığı katkılardan dolayı orkestra tarafından “fahri şef”lik unvanı verilen Kocaoğlu’nun, Adnan Saygun Sanat Merkezi’nin 2008 Temmuz’unda bitirileceği ve gelecek yıl Karşıyaka’daki Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nin temelinin atılacağı sözünü vermesi sanatseverler tarafından yoğun bir biçimde alkışlandı.

Açılış Konserinin sponsorluğunu üstlenen Altay Spor Kulübü Başkanı Nafiz Zorlu, sanata olan katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na İZDSO tarafından özel olarak hazırlanmış bir keman armağan etti.

Konser ilk kez, 1923 yılı Haziran ayında Almanya’nın Dresden kentinde çalınan ve notaları yıllar sonra İzmir Büyükşehir Belediye Kent Arşivi ve Müzesi tarafından ortaya çıkarılan “Türk İzmir Uvertürü” ile başladı. Ardından, orkestra eşliğinde Rusya’nın en önemli balalayka sanatçılarından Dmitri Tzarenko sahneye çıktı.

Ajanslardan posta kutumuza düşen bu haberi bir de sözünü ettiğim konseri dinlemiş olan sevgili dostumdan dinledikten sonra…

Şimdi ben böyle güzel bir haberi neden kentim Trabzon için yazmayayım.

Yazamam.

Çünkü benim kentimin yöneticileri topa ( evet yanlış okumadınız, basbayağı topa, futbol topuna!) verdikleri önemi başka hiçbir şeye vermiyorlar.

Neredeyse bir ömürle ölçebileceğimiz geride kalan süreç bunu gösteriyor çünkü.

Yarın bayram. Mavi Nota’nın değerli okurlarının, değerli dostların Şeker Bayramını en içten dileklerime kutlar, sağlıklı ve mutlu günler dilerim...

Pazartesi günü görüşene değin esen kalın …
Müfit Semih Baylan
EditörYazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.