ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1921
Şu an 52 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 23.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 14.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Zeki Müren'den 47 yıl sonra Royal Albert Hall'da... Sayı: 412 - 10.10.2007


Mavi Nota’nın değerli okurları bildiğiniz üzere Londra'daki Royal Albert Hall, New York'taki Carnegio Hall gibi dünyadaki en prestijli konser mekânlarından birisidir. Ve tabii ki böyle mekânlarda sahneye çıkmak her müzisyenin kariyerinde önemlidir. İşte Türkiye'de popun tartışmasız bir numarası Sezen Aksu da önceki gece kariyerinin önemli gecelerinden birini yaşadı, Londra’daki Royal Albert Hall'da konser verdi.

Dünyanın en prestijli konser salonlarından Londra'daki Royal Albert Hall'da sahneye çıkan Sezen Aksu, Zeki Müren'den 47 yıl sonra burada konser veren ilk Türk oldu.

Yaklaşık 3 bin 500 kişinin doldurduğu salonda Aksu'dan önce Oojami grubu sahneye çıktı. Farklı milletlerden müzisyenlerden oluşan Oojami'nin ardından sahneye çıkan Sezen Aksu, hayranları tarafından alkış yağmuruna tutuldu. Sezen Aksu, anlattığı kısa hikâyeleri yabancı konukların anlayamayacağı endişesini dile getirerek, "Boş verin, müzik dillerden daha güçlü" dedi. Neredeyse bütün şarkılarda seyirci Aksu'ya eşlik etti. Vokalisti Nurcan Evren'i izleyicilere İngilizce konuşarak tanıtan Aksu, "Hem şarkı yazıyor hem okuyor. Onun çok büyük bir kalbi var" dedi. Konserin ilerleyen bölümünde mikrofonu bırakarak yere yatıp yuvarlanan vokalist Evren ve Aksu, izleyicileri hayli güldürdü. Ardından Sezen Aksu, "Bazen sahnede ne yaptığıma inanamıyorum. Konserlerimin birine oğlum Mithat Can da geldi. Beni sahnede öyle görünce çocuk şaşırdı" diyerek salonu kahkahaya boğdu.

Yukarıda yazdıklarım ajanslar aracılığı ile posta kutumuza düşün bilgilerden derlendi. Bu olay çok önemli bir sanat olayıdır ve ciddi bir şekilde izlenmelidir. Ve ne olursa olsun Royal Albert’ Hall’da sahneye çıkan bir Türk şarkıcısının bu başarısını burada yazmak benim görevimdir.

Cuma günü görüşene değin esen kalın sevgili okurlar.Müfit Semih Baylan
EditörYazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.