ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1820
Şu an 9 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Ne oynasak?Sayı: - 31.07.2007


Sanat ve dolayısıyla sanat eğitiminin toplumsal yaşantıdaki işlevi çok önemlidir. Sanat eğitimi, estetik ve müzikal duyguların gelişimine katkıda bulunduğu gibi, hayatta başarılı olmuş sıhhatli insanların yetişmesine de imkân sağlar. Yapılan araştırmalarda da görülmüştür ki, her hangi bir sanat dalıyla ilgilenen çocuklar daha az şiddete meyilli olmaktadırlar ve uğraştıkları branşlar zekâ gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Ayrıca sanat eğitimi, bir ülkede sanat düzeyinin de oluşmasında belirleyici bir rol oynamaktadır.

Bu doğrultuda 1998 yılında Dr. Benal Tanrısever tarafından kurulan BT Müzikevi’de doğru eğitim yaklaşımı ve yönlendirme ile herkesin bir enstrüman çalabilecek gerekli beceriyi öğrenebileceğine inan bir kurum.

Müzik eğitimini yurtdışında yapan piyanist Benal Tanrısever, verdikleri eğitimde en büyük hedefin müziği öğrencilerine sevdirmek ve hayatlarının bir parçası olarak uzun seneler bu birlikteliğin devam etmesini desteklemek olduğunu söylüyor. Verdikleri eğitimler arasında Enstrüman öncesi müzik eğitimi (Eurhythmics), Bireysel enstrüman eğitimi, Solfej ve teori eğitimi ve Müzikal tiyatro eğitimi bulunmakta. Ayrıca BT Müzikevi , ABRSM (The Associated Board of Royal Schools of Music), LCM (London College of Music Sertifika Programı), Ohio Kent State University, The Juılliard School of Music gibi uluslar arası akademik kurumlarla da işbirliği yapmakta.

Gelelim BT Müzikevi ile alakalı asıl haberime…

BT Müzikevi’nin yaşları 8 ile 12 arasında değişen öğrencileri 03.06.2007 Pazar günü saat 17.30’da Afife Jale Tiyatrosu’nda “Ne Oynasak” isimli bir müzikal sahneliyorlar. Senaryosunu Neşe TÜRKEŞ, Yönetmenliğini Neşe TÜRKEŞ ve Bertan DİRİKOLU, Müzik Direktörlüğünü ise benim yaptığım bu müzikalde BT Müzikevi’nin öğrencileri oyunculuk, müzik ve dansı bir araya getirerek büyük ve zor bir performans sergileyecekler. “Ne Oynasak” müzikali “Oz Büyücüsü”, “Mary Poppins”, “Kral ve Ben”, “Neşeli Günler”, “Cats” ve “Grease” gibi birçok ünlü müzikalin farklı bir kurguyla bir araya gelmesinden oluşan bir müzikal. Öğrencilerimizin Broadway sanatçılarını aratmayacak performansları kesinlikle görülmeye değer. Yani müzikallerden hoşlananlar için kaçırılmaması gereken bir performans...

İnanıyorum ki BT Müzikevi, Dr. Benal Tanrısever yönetiminde, yer aldığı yardım kampanyaları ve Sosyal Yardım Faaliyetleri adına düzenlediği konserleriyle adını bize sıkça duyurmaya ve daha birçok başarılı projeye imza atmaya devam edecek.Yazıyı Tavsiye Et

Tavsiye EtYorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.