ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1853
Şu an 25 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Dünya Festivallerinde Gülsin OnaySayı: - 11.07.2007


Haziran ayında Amerika Birleşik Devletleri’nden İtalya’ya konserleriyle klasik müzik dünyasında adından söz ettiren Gülsin Onay, Temmuz’da da Golandsky Institute Piyano Festivalinde sahne alacak. Önümüzdeki günlerde yeni albümü piyasaya çıkacak olan Sanatçımızın Ağustos programında ise Türkiye’deki festivaller kapsamında vereceği konserler yer alıyor.

Gülsin Onay Haziran ayı başında Viyana Senfoni Orkestrası eşliğinde, 1800 kişilik Konzerthaus’u dolduran Viyanalı müzikseverlere Saygun’un 1. Piyano Konçertosunu seslendirmişti. Sanatçı 9 Haziran’da İstanbul Festivalinde Saygun’un kendisine ithaf ettiği 2. Piyano Konçertosunu yorumladığı konserinin ardından Chicago, Salt Lake City ve Lecce’de altı konserlik bir turne gerçekleştirdi.

Gülsin Onay 18 Haziran’da Chicago Kültür Merkezinde bir resital verdi. Hemen ardından Uluslararası Gina Bachauer Festivalinde sahne almak üzere Salt Lake City’ye geçen Onay, 20 Haziran tarihinde de buradaki resitali ile Amerikalı müzikseverleri büyüledi. Seslendirdiği Variations sérieuses (Op.54) “Mendelssohn’un eşsiz bir yorumu” olarak değerlendirilen Sanatçımız, önümüzdeki festival için yine davet aldı.

Geçtiğimiz sezon boyunca Avrupa konser salonlarında başarılı yorumlarıyla ayakta alkışlanan Gülsin Onay, 24 Haziran’dan itibaren ise Miami Uluslararası Piyano Yaz Festivali kapsamında çeşitli konserler vermek üzere İtalya’daydı. Pek çok tanınmış piyanisti ağırlayan ve birbirinden seçkin etkinliklere ev sahipliği yapan festivalde Gülsin Onay’ın 26 Haziran’da verdiği resital büyük coşku ile karşılandı. Sanatçımız 2 Temmuz’da ise William Noll yönetimindeki Miami Uluslararası Piyano Festivali Orkestrası eşliğinde Saint-Saens’ın 2. Piyano Konçertosunu seslendirdi. Ilya Itin ve Conrad Tao’nun da katıldığı özel Konçerto Gecesinin finalinde sahne alan Onay, İtalyan dinleyiciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Her iki performansı da müzik otoritelerinden “akıllardan çıkmayacak” ve “nefes kesici” şeklinde övgüler alan Gülsin Onay, 4 Temmuz’daki 32 piyanistin 16 piyanoda Wagner’in Tannhauser Uvertürünü seslendirdiği Festival Kapanış Konserinin ardından Türkiye’ye geldi.

Gülsin Onay 20 Temmuz tarihinde Golandsky Institute Uluslararası Piyano Festivalinde bir resital vermek üzere haftaya tekrar Amerika’ya gidecek. Sanatçımızın yurtiçi ve yurtdışında büyük övgüler almış Çaykovski ve Rachmaninov yorumları ise konserlerinden canlı kayıt olarak önümüzdeki günlerde Lila Müzik etiketiyle piyasaya çıkıyor.

Yaz aylarında da devam eden yoğun bir program çerçevesinde üç kıtada konserler veren Gülsin Onay, 6 Ağustos’ta Gümüşlük Festivali ve 2 Eylül’de D-Marin Turgutreis Festivali kapsamında Türk dinleyicilerle buluşacak.

Gülsin Onay fotoğrafları için:

http://picasaweb.google.com/gulsinonay/GLsinOnay?authkey=NOhqSd8Uuxk


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.