ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1920
Şu an 16 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 23.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 14.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


SaygıSayı: - 04.01.2006


Saygıya takmış durumdayım, değerli okurlarım. En üstün kişi, en saygılı olandır, çevresine değer veren kişidir diyebilir miyim?

İnsanın etrafındaki alan daraldıkça, saygıyı kısa devre etme eğilimi de hemen kendini gösteriveriyor.

Hayatla ve kendileriyle ilgili hiçbir şeyi kavrayamamış, yaşamın sadece kaba etlerini mutlu etmek olduğunu zannedenlerin yarattığı gürültülü parazit ortamında yaşamaya mahkûm, gelişmekte olan insanlar tezadı, aynı zamanda bizim toplumumuzun görüntüsünün özeti değil mi?

Saygısızlık özellikle bizim yaşadığımız ülkeninki gibi topraklarda iyice yaşarıp kök salıyor!

Ben saygının en iyi tanımını İngilizlerin yaptığını düşünüyorum. Hatta benim gibi düşünen arkadaşlarımda var. “RESPECT”. Bir kişinin diğer bir kişiye göre duruşudur, konumunu belirlemesidir. Söz konusu konumu fark etmiş ve ince ayar yapan noktaya gelmiş olan daha üstün kişiler, sadece kişilere göre değil, hayvanlara, bitkilere, tüm var olduğunu algıladıkları nesnelere ve diğer doğa öğelerine de kendilerini konumlandırırlar.

Etrafımıza birey olarak iyi bakalım. Başkalarının haklarını kısa devre etmeyecek bir yere doğru adımımızı atmaya çalışalım. Çünkü burada kusursuzu yakalamak söylendiği kadar kolay olmuyor. Ama şunu bilmeliyiz ki, her dikkatli atacağımız adım bizi daha çok kusursuz konuma yaklaştıracaktır.

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.