ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1936
Şu an 22 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Trabzon Baharı Müzikle Karşılayacak!Sayı: - 23.03.2007


Müzik dünyamızda uzun yıllardır masmavi ışığıyla parıldayan Mavi Nota, doğduğu kente vefa borcunu ödeyebilmek ve halk adına yararlı projelerini hayata geçirmek için uğraş veriyor.

Oysa Mavi Nota’nın yapmayı planladığı işleri koca koca holdinglerin yapması koca koca işler olarak yapması gerekmez mi?

Ankara’nın Müzikal Baharı’ndan sonra Trabzon Baharı Müzikle karşılayacak. Bu öyle bir karşılama ki 1996 yılında gerçekleştirilen ve Selçuk Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü öğretmen ve öğrencilerinin desteği sonucu oluşturulan Mavi Nota Müzik Topluluğu konserinden sonra gerçekleştirilen bir başka ilk konser olacak.

Yine önderimiz ve güç kaynağımız tabii ki değerli müzik eğitimcisi ve besteci Sefai Acay! Bu kez Abant İzzet Baysal Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü öğrencileri ve öğretmenlerinden oluşan topluluğumuz Trabzon’un Baharını müzikle şenlendirecekler.

Tabii bunun bir diğer anlamı ise, Mavi Nota’nın yıllardır müzik alanında verdiği mücadelesini emekleriyle taçlandırmış olmaları…

Şu anda hazırlıkların daha çok başındayız. Şekillendikçe siz değerli okurlara bilgi vermeye devam edeceğiz. Ancak muhtemelen Nisan ya da Haziran ayıda gerçekleşecek olan konserimiz eminim ses getirecek bir konser olacak.

Trabzon’da gerçekleşecek olan konserin bant kayıtlarını Mavi Nota Günlük Müzik Gazetesi’nin interaktif ortamında dinleme olanağı bulacaksınız.

Ben şu anda güzel yurdumuzun “Gazi” kenti Gaziantep’te turnedeyim. Ve bu yazımı da bu güzel “Gazi” kentimizden yazıyorum. Trabzon’umu özleyerek, gerçekleştireceğimiz konserin heyecanını duyarak.

Pazartesi günün buluşana değin esenlikler dileğiyle iyi hafta sonları…Müfit Semih Baylan
EditörYazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.