ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1936
Şu an 25 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Tuğba...Sayı: - 02.03.2007


Gecenin saat bilmem kaçı olmuş, ne yazacağım diye hangi konuya çentik atacağım diye başım iki elimin arasında düşünürken bizim Nur geldi MSN aracılığı ile. Her zaman ki kibar üslubuyla “iyi geceler Semih abi” diyordu yazılı mesajında. Ben de yanıt verdim tabii “ iyiyim Nurcum, gazeteye yazacağım yazının şeklini şemalini düşünüyorum” dedim. Bunun üzerine “dur o zaman sana bir fotoğraf göndereyim belki bu fotoğraf yazmana yardımcı olur” dedi ve az sonra fotoğraf geldi.

Gelen fotoğraf tabii ki ne yazacağım hangi konuyu irdeleyeceğim konusunda bana yardımcı oldu.

Şimdi, aşağıda yazdığım gibi bir yazı en azından başka yazarlar, kişiler tarafından binlerce kez yazılmıştır. Diyelim ki on bin kez yazılmıştır.

O zaman ben on bin birinci kez yazıyorum böyle bir yazıyı.

Toplumumuzun televizyonlar aracılığı ile doyum noktası yoklanıp, bunu daha ileriye götürebilmek ya da yukarıya çıkarabilmek için Mehmet Ali Erbil ve diğer showman’ler tarafından uğraşıldığın biliriz kuşkusuz.

Ancak bu öyle bir doyum noktasıdır, toplum olarak bir türlü doymasını da bilmediğimiz gibi ruh sağlığımızı da bir güzel bozarız.

İşte bu şekilde bu ülkenin üniversite okumuş, güzel sanatlar mezunu, bu yola baş koymuş, toplumun beğeni çıtasını hep yukarı çekmek için uğraşan gerçek sanatçılarımız dururken yaptıkları en ufak bir şeyin toplumdan gelen doyumsal tepki nedeniyle manşetleri çekilmesi ya da internet sitelerinde haber yapılması aslında üzücü bir durum değil mi?

Şimdi bizim hemşerimiz de olan Tuğba ile ilgili bir haber bugün tüm gazetelerde, internet portallarında en çok izlenen okunan haber olarak şu saat yani 24.00 itibariyle önümüzde duruyor.

Tuğba kim, bizim Trabzon’un Yomra ilçesinden yıllar önce İstanbul’a göç etmiş bir ailenin manken kızı Tuğba Özay.

Efendim İstanbul’da düzenlenen bir defilede bizim Tuğba  üzerine giydiği pijamanın altında sutyen takmamışmış. Bu nedenle fotoğraflarına bakmamız hatta istersek altına yorum yapmamız gerekiyormuş.

Nur’un bana ulaştırdığı fotoğraf işte bu fotoğraf. Onu da burada yayımlıyorum. Ülkenin tiyatroları, opera balesi, orkestraları suni biçimde siyasi iktidar tarafından oluşturulan ödeneksizlikle sürüm sürüm sürünürken ve eminim halkımızın büyük bir kesiminin de bundan haberi varken, Tuğba bizim Yomralı Tuğba manşetlerde sutyensiz göğüsleri ile gündem oluşturabiliyorsa burada kabahat elbette Tuğba’nn değil.

Bu ülkenin eğitim politikaları başta olmak üzere nedenini aramalıyız.

Hepinize iyi hafta sonları


Müfit Semih Baylan
Editör

 

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.