ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1936
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Küresel ısınmaya müzikle çare aranırken Tuba Ünsal’ın şarkılı ödemesiSayı: - 23.02.2007


Haber ajanslarından posta kutumuza düşen bir habere göre Dünya’nın en ünlü 100’ü aşkın müzisyeni ve pop müzik grubu, iklim değişikliğinin oluşturduğu tehdide dikkat çekmek amacıyla bu yaz 7 Temmuz’da dünya çapında konserler vermeyi planlıyor.

Bu haber bizi ne kadar ilgilendiriyor demeyin. Çok ilgilendiriyor. Çünkü bu konserlerde elde edilecek para, küresel ısınmaya çare olması için harcanacak.

Bon Jovi, Red Hot Chili Peppers, Keane, Duran Duran, Snoop Dogg, Lenny Kravitz, Black Eyed Peas, Kelly Clarkson, Sheryl Crow, Faith Hill, Tim McGraw ve Foo Fighters, “Live Earth”e katılacaklarını açıklayan grup ve sanatçılardan yalnızca bir kaçı.

Dünya genelinde sekiz dev konser verileceği haberini, küresel ısınmanın ele alındığı ve iki dalda Oscar adayı “An Inconvenient Truth - Uygunsuz Gerçek” filminin yapımcısı, eski ABD Başkan adaylarından Al Gore ilan etti.

Gore’a düzenlediği basın toplantısı sırasında oyuncu Cameron Diaz ve bu konserlere katılacak olan rap yıldızı Pharrel Williams eşlik etti.

Al Gore konuşmasında durumun ne kadar acil olduğu mesajını dünyaya yaymaları gerektiğini, küresel ısınmanın ancak sürdürülebilir küresel bir hareket sonucu durdurulabileceğini belirtti.

Bu konserlerin verileceği şehirlerarasında Johannesburg, Londra, Şangay ve Sidney var. Konserlerin, ABD, Brezilya ve Japonya’da hangi şehirlerde yapılacağı kesinlik kazanmadı. Bir konserin de Antarktika’da verilmesi planlanıyor.

Brit Ödülü sahibi Muse da Londra’daki şova katılmayı umuyor, ancak grubun aynı tarihte İrlanda’da konseri olduğundan program değişikliğine gitmesi gerekiyor.

Londra’daki konser Wembley Stadyumu’nda verilecek.

Konser, Londra’da ulaşım sistemini hedef alan ve 52 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırılarının ikinci yıldönümüne rastlıyor.

Şovun sözcülerinden Yusuf Robb, BBC radyosuna o tarihte Londralıların kalbini umutla doldurmak istediklerini anlattı.

Her bir konser dört ila sekiz saat sürecek. Büyük isimlerin yanında genç yeteneklere de yer verilecek.

“Live Earth” ün organizatörleri, benzeri konserlere örnek oluşturmayı amaçladıklarını belirtiyor.

***

Dünya’da bunlar olup biterken daha doğrusu ciddi müzik grupları bu hazırlıklar içinde olurken bizim Tuba Ünsal ile ilgili çok ilginç bir haber vardı Hürriyet Gazetesi’nin Kelebek ekinde. Tuba Ünsal, gittiği gece kulübünde tüm parasını harcayınca, çıkışta bindiği taksinin ücretini yol boyunca şarkı söyleyerek ödemiş.

Şimdi bu şaka mı demeyin sanı? Yine bir şey demeyin. Çünkü artık öyle tuhaf bir ülke olduk ki bunları olağan karşılamak gerek.

Elde bu kadar malzeme varken ben yine de gazetemin bu sayfasına yazacak konu sıkıntısı çekmekteyim.

Çünkü ciddiyet vazgeçilmez kuralımız olunca yazmak için konu bulmakta zorlanıyorum doğal olarak…

Pazartesi günü buluşana değin iyi hafta sonları bütün dostlara…


Müfit Semih Baylan
EditörYazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.