ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1936
Şu an 25 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Uyurken Alkış olur mu len?Sayı: - 19.02.2007


İstanbul’daki Atatürk Kültür Merkezi’ni “yıkacağım da yıkacağım” diye tutturan ve bunun için de elinden geleni ardına koymayan Kültür Bakanımız Attila Koç, yine esprili bir şekilde gündemde sevgili dostlar.

Yani demem şu ki çok hoş bir Kültür Bakanımızın var olduğu bir kez daha ayan beyan ortada artık.

Ülkenin kültürü işlerini yönetmekten ve yönetirken de korunmasını ve korunurken de ileriye gitmesini sağlamak için görevlendirilmiş bir bakanın “komik” diyebileceğimiz hatta komik olmaktan öte “tuhaf” diyebileceğimiz davranışlar içinde gazete haberlerine konu olması üzücü olsa gerek.

Şimdi gazetelere düşen şu habere bir göz atalım:

Bazı açılışlar ve toplantılara katılmak için Aydın’a giden Kültür Bakanımızı Attila Koç, Kuşadası’ndaki kongre merkezinin inşaatında incelemelerde bulunmuş.  Ve tabii bu incelemeleri yaparken Sayın Bakanımız Attila Koç esprili bir dille medyaya çattı. Bakan Koç, "Yine geçen gün ’Bakan Koç, Başbakan'ı dinlerken uyudu’ yazmışlar. Altına da ’Alkışlarken uyudu’ yazmışlar. Uyurken alkış mı olur len? Ertesi günü yine bir baktım, ’Bakan uyumamak için tespih çekti’ diye yazmışlar. Ulan tespih çekilirken insan uyur mu be? Ne yazacağınızı artık bilmiyorsunuz" dedi.

Devletin sanat kurumları türlü, türlü tuhaf sorunlar ile boğuşurken, bu sanat kurumlarının iyi şekilde yönetilmesinden sorumlu bir Kültür Bakanının böyle tuhaf durumlarla ve söylemlerle ülke gündemine düşmesi sizce ne kadar doğrudur?

İstanbul Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi’ni “yıkacağım da yıkacağım” diye tutturan Sevgili Bakanımızın uyurken alkış olamayacağı üzerine derin açıklamalarını duyacağımız yere, yönetimindeki devlet Tiyatroları, Opera Bale, Devlet koroları, Orkestralar gibi sanat kurumları için yapılması gereken çalışmaları duymak daha iyi olur kuşkusuz.

Ama gelin görün ki, ülkemizin herhangi bir bakanı değil, Kültür Bakanı “tuhaf” olmak için elinden geleni yapıyor.

Ne acı değil mi?


Müfit Semih Baylan
EditörYazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.