ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1936
Şu an 20 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Bu albümlere Kulak verin…Sayı: - 12.02.2007


Mavi Nota’ya yazdıklarımla birlikte yazdığım diğer gazete ve dergilere haftada ortalama on yazı yazarım. Bu yazıların bir, ikisi deneme türünde diğerleri fikir jimnastiği üzerinedir. Bugün pazartesi ve yine zorlu bir haftaya başlıyorum. Sizler bu yazılı okuduğunuz saatlerde yani sabahın ilk ışıkları ile birlikte ben, turne nedeniyle yollarda olacağım. Bu nedenle çarşamba gününe kadar evimden yurdumdan biraz uzaklarda olacağım. İşte bu nedenle zorlu bir hafta diyorum hem turne uğraşısı ve yine zamanında ulaşması gereken yazılar ve bu yazıları yazmak için okurun nabzını tutacak konular bulmak gerekiyor. Biliyor musunuz, yazıyı yazmak bir şey değil aslında konuları bulup o konuları kafamda yoğurmak ve yazılacak duruma getirmek zaman alıyor.

İşte gecenin bu saatinde haftanın ilk yazısında ne yazayım diye düşünürken birkaç yeni albüm hakkında size bilgi vermek aklıma düştü.

Lütfen bu albümlere kulak verin:

Nekropsi / A.K. Müzik & Kontraplak
İsmi olmayan bu albümlerinde Nekropsi, Radikal gazetesinden alıntı haberden bir parça yapmış: 'Erciyes Şokta'. Albümün kartonetinde yine Radikal'den aynı haberden alıntı fotoğraflar yer alıyor. Progressive rock'ın başarılı ismi Nekropsi'nin bu ikinci albümü.

Peyk / Sulu Şaka / Klik Müzik
Geçmişi 1991 yılına dayanan Peyk, dinleyiciye 'Sulu Şaka' hazırlamış. 'Sulu Şaka'da parçalarda rock, blues, reggae hatta arabesk öğelere, ince keman ve piyano sololara rastlamak mümkün.

Lura / M'bem de fora / Sony BMG
Lura'nın 'M'bem di Fora' (Uzaklardan Geldim) isimli üçüncü albümü Sony BMG etiketiyle çıktı.

Cesaria Evora'nın tahtına aday gösterilen Lura'nın bu ikinci solo albümü.

Zakkum / Zehr-i Zakkum / Orta Dünya Müzik
Zakkum; Placebo'nun bel kemiği Brian Molko makyajlı vokalisti Yusuf Demirkol, Cem Şenyücel (davul), Eren Parlakgümüş (Gitar) ve Emre Yılmaztürk'ten (bas) oluşuyor. Eski Raindog, şimdiki Zakkum, 'Erkek Adamsın' parçasında Seyyal Taner'le düet yapıyor.

Cengiz Onural / Bir Nefes Hayat / Kalan Müzik
1985-1997 yılları arasında besteci, söz yazarı ve icracı olarak Yeni Türkü grubunda çalışan Cengiz Onural'ın 'Bir Nefes Hayat' albümü Kalan Müzik etiketiyle çıktı. Gitar ve kemençe ustası Onural'ın albümündeki tüm parçalar kendisine ait.

Lamb of God / Sacrament / Sony BMG
Eski adı Burn The Priest olarak bilinen Amerikalı post- thrash grubu Lamb of God'ın dördüncü stüdyo albümü 'Sacrament'i Sony BMG etiketiyle yayımladı. Grubun tarzı death metal etkisinde thrash metal ya da post-thrash olarak kabul edilse de 'gerçek metal' hayranları grubun tarzını metalcore olarak tanımlıyor.

Sizleri bu yeni albümlerle baş başa bırakırken Çarşamba güne buluşana değin sağlıklı mutlu günler diliyorum hepinize sevgili dostlar.


Müfit Semih Baylan
Editör

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.