ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1830
Şu an 5 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Video Haberler


İstanbul Devlet Opera ve Balesi, "The Rake’s Progress" (Hovardanın Sonu) Operasını sahneliyor…

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, "The Rake’s Progress"  (Hovardanın Sonu) Operası ile Haziran ayında seyirci ile buluşacak. Sahnelendiği sezonlarda büyük ilgi gören ve kapalı gişe oynayan “The Rake’s Progress” (Hovardanın Sonu)Operası,  bu sezonda da Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde olacak.

Dünyada ilk kez 1951 yılında sahnelenen, Igor Stravinsky’nin bestelediği eserin, librettosu, W.H. Auden and Chester Kallman tarafından kaleme alındı.

Aytaç Manizade’nin rejisi ile sahnelenecek eser, komedi ve trajedi öğeleri içeren konusu ile ilgi çekiyor. 18.yy İngiltere’sinde geçen ve İngilizce olarak seslendirilen eser; Hovardalığı iş edinmiş Tom Rakewell’in çöküşü üzerine kurulu. Sonradan şeytan olduğu ortaya çıkan Nick Shadow’a uyarak, evlenmeyi düşündüğü Anne Trulove’ı terk edip Londra’ya gönül eğlendirmeye giden ve üçkâğıtçı Shadow yüzünden başına gelmedik olay kalmayan Tom’un hikâyesi, Londra’daki bir tımarhane’de son bulur.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nın şefliğini Alexander Walter’in yapacağı eserin dekor tasarımı Efter Tunç’a, kostüm tasarımı Ayşegül Alev’e, koro yönetimi Paolo Villa’ya, ışık tasarımı Yakup Çartık’a, devinim ve jest ise Canberk Yıldız’a ait.

Operanın başrollerinde; Kenan Dağaşan, Ali Haydar Taş (Trulove);Gülbin Günay, Tülay UyarHatip (Anne Trulove);  Caner Akın, Onur Turan (Tom Rakewell);  N.Işık Belen, Umut Tingür (Nick Shadow); Arzu Bozkurt , Ayçin Sürücüer (Mother Goose); Aylin Ateş, Jaklin Çarkçı (Baba the Turk); Ahmet Baykara, Çağrı Köktekin (Sellem); Sercan Gazeroğlu, Yücel Özeke (Keeper of the madhouse) dönüşümlü olarak rol alıyorlar.

6 - 7- 9 - 10-11 Haziran 2022
Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi

BiletiniAl

Tüm Video Haberler