ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1944
Şu an 6 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Kültür bakanlığı sınavında. Ankara thm koro şefi kızını aldı. Urfa korusu şefi kayın biraderini aldı. İstanbul korosu şefi oğlu ve yeğenini aldı. ilginizi çekerse detay verebilirim
ttnet arena - 09.07.2024


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Video Haberler


Piyanist Yüksel Dural’dan Covid-19 için muhteşem bir beste - All One

Cambridge Üniversitesi bir beste yarışması düzenlemiş amaç da Covid-19 kapsamında aşı olamayan yoksul ülkelere yardım imiş tüm dünyadan besteciler katılmış ve Türkiye’den Piyanist Yüksel Dural ilk sırada ilk 10 dereceye girmiş All One ve şu an Music Cabridge Musicians Unite You Tube kanalında Yuksel Dural-All One (Fundraising for the Global Coronavirus Appeal) başğı ile Cabridge tarafından yayına kondu. Şarkıyı Yüksel Dural  İngilizce olarak oldukça başarılı söylemiş ve stüdyo kaydı ile birlikte bir arkadaşı klip hazırlamış klip de oldukça başarılı ben diğer 10 şarkıya baktım çok başarılı bulmadım Yüksel Dural hanımın şarkısı açık ara daha iyi…

Yüksel Dural piyano çalmaya be
ş yaşında başladı. Piyano eğitimine Viyana'da Prof. Dr. Rene Back ile devam etti ve on üç yaşında bir konser verdi. Dural, ABD'deki Julliard Konservatuarı'ndan mezun olduktan sonra beste eğitimi aldı ve birçok şarkı yarışmasına katıldı. Dural, çeşitli ulusal ve uluslararası mekânlarda sahne aldı. Kraliçe Elizabeth Ödülü ve Clinton Ödülü de dâhil olmak üzere 200'den fazla liyakat ödülü aldı. 1996 ve 1997'de Güney Başarı Pasifik Başarı Ödülü'nü kazandı. 1998'de Hollywood Unisong Başarı Sertifikasını kazandı ve Music Bridge'e girdi. Aynı yıl Küba'da düzenlenen Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil etti. “Robin Hood” adlı bestesi için onursal bir plâket aldı. Bestesi Cenaze Marşı BBC radyolarında yayınlandı. Dural, Rhapsody Oda Orkestrası'nın direktörüdür.

Tüm Video Haberler