ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1934
Şu an 4 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Video Haberler


Karadeniz Müzik Arşivi KARMA'nın Arşiv Metadata Yazılımı tamamlanarak hizmete açıldı.

Karadeniz Müzik Arşivi KARMA'nın yeniden doğuşunu simgeleyen Arşiv Metadata Yazılımı büyük ve uzun bir uğraşın ardından nihayet tamamlandı. KARMA Metadata Yazılımı, Trabzon Üniversitesi Dijital Dönüşüm ve Yazılım Ofisi tarafından kendi öz kaynaklarıyla hazırlanarak müzik arşivciliği alanına Türkçe ve İngilizce alt yapı desteğiyle sunuldu. Metadata katalog kuralları Karadeniz Müzik Arşivi’nin kurucusu, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Abdullah Akat tarafından oluşturuldu ve katalog ağaçlandırması Trabzon Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü Öğr. Gör. Özgün Arda Nural tarafından geliştirildi.

Bu müstesna yazılıma hayat veren, Trabzon Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve TRÜ Dijital Dönü
şüm ve Yazılım Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Hasan Karal’ın, ofis personelleri Öğr. Gör. Alper Talha Karadeniz’in,  Arş. Gör. Murat Atasoy’un, Öğr. Gör. Adil Yıldız’ın, TRÜ Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü mezunlarından Selin Sağıroğlu’nun ülkemiz müzik arşivciliğine sunmuş oldukları bu değerli emekleri ve katkıları, son derece değerli ve önemlidir.

Tüm Video Haberler