ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1860
Şu an 15 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Video Haberler


İlhan Usmanbaş, "Ölümsüz Deniz Taşlarıydı" Piyanist Fazıl Say'ın yorumuyla...

Dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say, sosyal medya hesabında çağdaş bestecilerimizden İlhan Usmanbaş’ın 1965 yılında piyano için bestelediği  “Ölümsüz deniz taşlarıydı” adlı eserini paylaştı.

Eseri seslendirdi
ği videoda piyanist Fazıl Say’a, çağdaş dans sanatında usta bir isim olan İlke Kodal’ın koreografisi eşlik ediyor.

Fazıl payla
şımında eser hakkında teknik bilgiler ve eserin öyküsünü paylaştı. Fazıl Say eser hakkında;

İlhan Usmanbaş, piyano için yazdığı  Ölümsüz Deniz Taşlarıydı (1965)  eserini;  benim de  Ankara'da piyano hocam olan çok değerli Kâmuran Gündemir’e ithaf etmiştir. Eserdeki zaman kavramı, ölçü ve ritimler oldukça görecelidir. Besteci ve icracı ilişkisindeki karşılıklı diyalog söz konusudur. Esere adını veren “Ölümsüz Deniz Taşlarıydı” sözünün hikâyesi ise, Kâmuran Gündemir ve İlhan Usmanbaş’ın Ayvalık kıyılarında, evren, doğa, yaşam ve insan  üzerine  sohbetlerinin sonucunda ortaya çıkmıştır. Çağdaş dans sanatında usta bir isim olan İlke Kodal’ın koreografisi ile, eserin videosunu da seveceğinizi umuyorum.” Paylaşımını yaptı.

Eserin tamamı Fazıl Say’ın You Tube kanalında  salt müzik olarak da tüm dijital platformlarda yayında.

Tüm Video Haberler