ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1939
Şu an 20 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Portreler


Lilya Zilberstein

Lilya Zilberstein, 1987 yılında Busoni Uluslararası Piyano Yarışması Birincilik Ödülünü kazanmasından bu yana, dünyanın en iyi piyanistlerinden biri olarak kendisini kanıtladı. Kuzey Amerika'da, Chicago (Ravinia’da), Colorado, Dallas, Flint, Harrisburg, Indianapolis, Jacksonville, Kalamazoo, Milwaukee, Montreal, Omaha, Quebec, Oregon ve Saint Louis senfoni orkestralarının yanı sıra Florida Orkestrası ve Pasifik Senfoni, birlikte sahne aldığı isimlerden sadece birkaçı... Avrupa ve Asya'da, birlikte konser verdiği orkestralar arasında, Berlin Filarmoni, Çek Filarmoni, Dresden Staatskapelle, Helsinki Filarmoni, Leipzig Gewandhaus, Londra Senfoni, Moskova Filarmoni, NHK Senfoni (Tokyo), RAI Senfoni (Torino), Kraliyet Filarmoni Orkestrası, La Scala Orkestrası, Taipei Senfoni ve Viyana Senfoni bulunuyor. Sanatçının sahne aldığı festivaller arasında Lugano, Peninsula, Chautauqua ve New York ve Japonya'da Mostly Mozart festivalleri göze çarpıyor.

Ayrıca Lilya Zilberstein, ünlü piyanist Martha Argerich ile birlikte birçok resital gerçekleştirdi. Norveç, Fransa, İtalya ve Almanya’daki son derece etkileyici performanslarına ek olarak, Zilberstein ve Argerich’in, Brahms’ın İki Piyano için Sonat’ını icra ettikleri bir albüm, 2003 yılında piyasaya sürüldü. Son ortak çalışmaları içinde, Rus kemancı Maxim Vengerov ile Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Avrupa'da geniş turlar yer alıyor. EMI etiketi ile piyasaya çıkan, Martha Argerich ve arkadaşları: Lugano Festivalinden Canlı Performansta, Vengerov ve Zilberstein’ın, Brahms'ın Keman ve Piyano için 3 No’lu Sonatı yorumu, en iyi klasik müzik albümü dalında Grammy adaylığının yanı sıra en iyi oda müziği performansı dalında da aday gösterildi.

Lilya Zilberstein, Busoni Yarışması Altın Madalyasına ek olarak, 1998 yılında İtalya Siena’da düzenlenen, diğer katılımcılar içinde Gidon Kremer, Anne-Sophie Mutter ve Esa-Pekka Salonen gibi isimlerin de yer aldığı yarışmada, Accademia Musicale Chigiana’da ödül sahibi oldu. Portreler