ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1836
Şu an 3 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Portreler


Lilya Zilberstein

Lilya Zilberstein, 1987 yılında Busoni Uluslararası Piyano Yarışması Birincilik Ödülünü kazanmasından bu yana, dünyanın en iyi piyanistlerinden biri olarak kendisini kanıtladı. Kuzey Amerika'da, Chicago (Ravinia’da), Colorado, Dallas, Flint, Harrisburg, Indianapolis, Jacksonville, Kalamazoo, Milwaukee, Montreal, Omaha, Quebec, Oregon ve Saint Louis senfoni orkestralarının yanı sıra Florida Orkestrası ve Pasifik Senfoni, birlikte sahne aldığı isimlerden sadece birkaçı... Avrupa ve Asya'da, birlikte konser verdiği orkestralar arasında, Berlin Filarmoni, Çek Filarmoni, Dresden Staatskapelle, Helsinki Filarmoni, Leipzig Gewandhaus, Londra Senfoni, Moskova Filarmoni, NHK Senfoni (Tokyo), RAI Senfoni (Torino), Kraliyet Filarmoni Orkestrası, La Scala Orkestrası, Taipei Senfoni ve Viyana Senfoni bulunuyor. Sanatçının sahne aldığı festivaller arasında Lugano, Peninsula, Chautauqua ve New York ve Japonya'da Mostly Mozart festivalleri göze çarpıyor.

Ayrıca Lilya Zilberstein, ünlü piyanist Martha Argerich ile birlikte birçok resital gerçekleştirdi. Norveç, Fransa, İtalya ve Almanya’daki son derece etkileyici performanslarına ek olarak, Zilberstein ve Argerich’in, Brahms’ın İki Piyano için Sonat’ını icra ettikleri bir albüm, 2003 yılında piyasaya sürüldü. Son ortak çalışmaları içinde, Rus kemancı Maxim Vengerov ile Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Avrupa'da geniş turlar yer alıyor. EMI etiketi ile piyasaya çıkan, Martha Argerich ve arkadaşları: Lugano Festivalinden Canlı Performansta, Vengerov ve Zilberstein’ın, Brahms'ın Keman ve Piyano için 3 No’lu Sonatı yorumu, en iyi klasik müzik albümü dalında Grammy adaylığının yanı sıra en iyi oda müziği performansı dalında da aday gösterildi.

Lilya Zilberstein, Busoni Yarışması Altın Madalyasına ek olarak, 1998 yılında İtalya Siena’da düzenlenen, diğer katılımcılar içinde Gidon Kremer, Anne-Sophie Mutter ve Esa-Pekka Salonen gibi isimlerin de yer aldığı yarışmada, Accademia Musicale Chigiana’da ödül sahibi oldu. Portreler