ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1921
Şu an 4 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 23.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 14.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Portreler


Marek Drewnowski

Piyanist Marek Drewnowski Polonya’da Kolobrzeg kentinde doğdu. Piyano çalışmalarına küçük yaşta başlayan sanatçı  daha sonra eğitimine  Varşova Müzik Akademisi’nde  devam etti. Hocası  Zbigniew Drzewiecki’nin ölümü üzerine piyano ve  müzik tahsilini  Krakov Konservatuarı’nda sürdüren Marek Drewnowski ilk uluslararası başarısını 1975 yılında plağa aldığı Scarlatti’nin 12 piyano sonatı ile kazandı  ve  bu  yorumları ile efsanevi orkestra şefi Leonard Bernstein’ın dikkatini çekti.

Bernstein’ın çağrısı üzerine Boston Senfoni Orkestrası ile verdiği konser ile kıtalararası yoğun kariyerine başlayan sanatçı bugüne kadar dünyanın önemli konser salonlarının konuğu oldu.  Kurucusu olduğu meşhur oda müziği topluluğu “Chopin Solistleri” ile birçok ülkede başarılı konserler veren sanatçı ayrıca ünlü Polonyalı film yönetmeni Kristof Zanussi’nin  “Chopin’in Resitali” adlı kostümlü filminde de aktör olarak Chopin’i canlandırdı.

Paris’te Schola Cantorum ve Polonya’da Lodz Müzik Akademisi’nde piyano eğitmeni olan Marek Drewnowski ayrıca bütün dünyada piyano master-class dersleri vermekte ve Chopin ile Scarlatti’nin bütün piyano eserlerinin CD kayıtlarını gerçekleştirmektedir.
  Portreler