ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1836
Şu an 2 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Portreler


Marek Drewnowski

Piyanist Marek Drewnowski Polonya’da Kolobrzeg kentinde doğdu. Piyano çalışmalarına küçük yaşta başlayan sanatçı  daha sonra eğitimine  Varşova Müzik Akademisi’nde  devam etti. Hocası  Zbigniew Drzewiecki’nin ölümü üzerine piyano ve  müzik tahsilini  Krakov Konservatuarı’nda sürdüren Marek Drewnowski ilk uluslararası başarısını 1975 yılında plağa aldığı Scarlatti’nin 12 piyano sonatı ile kazandı  ve  bu  yorumları ile efsanevi orkestra şefi Leonard Bernstein’ın dikkatini çekti.

Bernstein’ın çağrısı üzerine Boston Senfoni Orkestrası ile verdiği konser ile kıtalararası yoğun kariyerine başlayan sanatçı bugüne kadar dünyanın önemli konser salonlarının konuğu oldu.  Kurucusu olduğu meşhur oda müziği topluluğu “Chopin Solistleri” ile birçok ülkede başarılı konserler veren sanatçı ayrıca ünlü Polonyalı film yönetmeni Kristof Zanussi’nin  “Chopin’in Resitali” adlı kostümlü filminde de aktör olarak Chopin’i canlandırdı.

Paris’te Schola Cantorum ve Polonya’da Lodz Müzik Akademisi’nde piyano eğitmeni olan Marek Drewnowski ayrıca bütün dünyada piyano master-class dersleri vermekte ve Chopin ile Scarlatti’nin bütün piyano eserlerinin CD kayıtlarını gerçekleştirmektedir.
  Portreler