ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1853
Şu an 29 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Portreler


Gabor Csalog

1960’ta doğan Gabor Csalog  11 yaşında Franz Liszt Akademisi’nin özel yetenekli öğrencilere ayrılan bölümüne kabul edildi. Burada Macaristan’ın dünyaca meşhur piyanistleri ve bestecilerinden eğitim alma imkânına kavuşan sanatçı; Zoltan Kocsis, Dezsö Ranki, Andras Schiff, György Kurtag, Erna Csövek  gibi muhteşem müzisyenlerle çalışmalarına devam etti.

Liszt Akademisi’nden mezun olduktan sonra Bloomington Indiana Üniversitesi’nde Amerika’nın en meşhur piyano öğretmenlerinden György Sebök’ün asistanı oldu. 1980 yılından beri hocası olan dünyaca meşhur Macar çağdaş besteci György Kurtag’ın birçok piyano eserinin ilk seslendirilişini gerçekleştiren sanatçı,  ayrıca  Miklós Perényi, András Keller, Boris Pergamenchikov, Heinz Holliger gibi sanatçılarla konserler verdi.

Avrupa’nın neredeyse bütün ülkelerinde ve Amerika’da resitaller veren Gabor Csalog, geçtiğimiz yıllarda Macar Könemann Nota Yayınevi’nin piyano editörlüğünü de üstlendi  ve Chopin’in bütün eserlerinin yeni edisyonunu hazırladı. 2003 senesinde Franz  Liszt Ödülü’ne layık görülen  sanatçı yoğun konser faaliyetlerinin yanı sıra Budapeşte  Liszt Müzik Akademisi’nde piyano ve  oda müziği dersleri vermektedir.  
  Portreler