ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1852
Şu an 14 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Portreler


Asude Karayavuz “mezzo-soprano”

İstanbul doğumlu sanatçı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan Payam Koryak Şan sınıfından mezun oldu ve İstanbul Siemens Opera Yarışması’nda ikincilik ödülüne layık görülmüştür. Mozertaum Yaz Akademisi’ne kabul edilerek Edith Mathis, Kurt Widmer ve Edda Moser gibi seçkin sanatçılarla çalışştır. Mezun olduktan sonra La Scala Tiyatrosu’nda biryer edinerek Leyla Gencer, Mirela Freni, Luciana Sera, Renato Bruson, Luigi Alva ve Vincenzo Scalera gibi önemli isimlerle çalışştır. 6.Leyla Gencer Opera Yarışması finalisti olmuş ve Lirik Plak Akademisi tarafından verilen Leyla Gencer Büyük Ödülü’nün sahibi olmuştur.Türkiye’de Andante Dergisi tarafından verilen Yılın En İyi Kadın  Opera Şarkıcısı ve En İyi Müzisyeni Ödülü’nü ve Semiha Berksoy Vakfı’ndan Suna Korad Yılın En İyi Kadın Opera Şarkıcısı Özel Ödülü’nü almıştır. 

Oynadı
ğı Roler: 
Publia, Aurelianoin Palmira (Martina Franca, Vale D’ltria Festivali);  Ba
şrol,Carmen(Ankara Devlet Opera  ve Balesi); Mercedes, Carmen (Arenadi Verona); Lola, Cavaleria Rusticana (San Carlodi Napoli Tiyatrosu); Anna Reich, Windsor’un Şen Kadınları (İstanbul Devlet Opera ve Balesi); MegPage, Falstaf (Cervantesde Malaga Tiyatrosu); Kontes/Rosina, İki Figaro (Salzburg Pfingsten Festivali, Alighieridi Ravenna Tiyatrosu, Real Madrid Tiyatrosu, Colonde Madrid Tiyatrosu); Pisana, İki Foscari (Verdidi Triste Tiyatrosu); Rosina, Sevil Berberi (Campoamorde Oviedo Tiyatrosu, Jovelanosde Gijon Tiyatrosu); Baronessa, Floransa’nın Hasır Şapkası (Wexford Opera Festivali); Clorinda, Tancredive Clorinda’nın Savaşı (Ponchielidi Cremona Tiyatrosu); Flora, La Traviata (Verdi di Trieste Tiyatrosu); Pippeto / Il Musico, Le Convenienzeed Inconvenienze Teatrali (La Scala Tiyatrosu); Isabela, Cezayir’de Bir İtalyan (Palaudeles Artsde Reina Sofia); Maddalena, Rigoleto (Filarmonicodi Verona Tiyatrosu); Brangane, TristanveIsolde (Ankara Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası). 

Konser Performansları: 
Beethoven 9. Senfoni (Ravelo Auditorium Bonn Açılı
ş Konseri, Beethoven Müzik Festivali, Malaga Müzik Festivali); Pergolesi Stabat Mater (Brescia,Lozan,Bursa); Vesperae Solennes de Confessore (La Scala Tiyatrosu); Mozart Requiem (İstanbul, Ankara); Gelibolu’nun 100.Yıl Dönümü (İstanbul, Ankara); Salvatore Sciarino Levoci Sotovetro (Cremona) 

Çalı
şğı Şefler Ve Yönetmenler: 
Sergio Alapont; Giovanni Antonini; GürerAykal; AndreaBatistoni; GiorgioBernasconi; Jordi Bernacer Valdes; Myung-whun Chung; Rengim Gökmen; Marco Guidarini; JulianKovatchev; Vachtang Machavariani; Riccardo Muti; Antonio Piroli; Renato Palumbo; Giacomo Sagripanti; Nicola Valentini;  Alberto Zedda; Antonio Albanese; Recep Ayılmaz; Arnaud Bernard; Andrea Cigni; Michael Hampfe; Werner Herzog;  YektaKara; Joseph Franconi Lee; Damiano Micheleto; Timothy Nelson; Emilio Sagi; Giorgio Strehler; Franzo Zefireli.

Kayıtlar:
CD-Contessa: IDUEFIGARO (Mercadante) Ducale etiketiyle – dünya prömiyeri kaydı,
şef Riccardo Muti; DVD-Publia: AURELIANO IN PALMIRA  (Rossini)Bongiovanni etiketiyle,  Dela Valed’Itria Festivali canlı kayıt, şef Giacomo Sagripanti; DVD-Pipete: LE CONVENIENZEED IN CONVENIENZETEATRALI (VIVA LA MAMMA) (Donizeti) Bel Air etiketiyle-La Scala Tiyatrosu, şef Marco Guidarini.

 

Portreler