ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1810
Şu an 7 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


♪ Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 101. yıldönümü Kutlu Olsun!
Mavi Nota - 23.04.2021


♪ Değerli besteci ve eğitmen, ülkemizin yetişdirdiği seçkin sanatçılardan Sayın Muammer Sun’u kaybetmeninin derin üzüntüsü içindeyiz. Merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli ailesine ve müzik ve sanat camiasına başsağlığı dileriz.
Mavi Nota - 16.01.2021


♪ Yeni yılınızı en içten dileklerle kutlar, 2021 yılının mutluluk ve güzel günler getirmesini dileriz.
Mavi Nota - 31.12.2020


Tüm Mesajlar

Anket


Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Destekleyenlerimiz


 

Portreler


Asude Karayavuz “mezzo-soprano”

İstanbul doğumlu sanatçı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan Payam Koryak Şan sınıfından mezun oldu ve İstanbul Siemens Opera Yarışması’nda ikincilik ödülüne layık görülmüştür. Mozertaum Yaz Akademisi’ne kabul edilerek Edith Mathis, Kurt Widmer ve Edda Moser gibi seçkin sanatçılarla çalışştır. Mezun olduktan sonra La Scala Tiyatrosu’nda biryer edinerek Leyla Gencer, Mirela Freni, Luciana Sera, Renato Bruson, Luigi Alva ve Vincenzo Scalera gibi önemli isimlerle çalışştır. 6.Leyla Gencer Opera Yarışması finalisti olmuş ve Lirik Plak Akademisi tarafından verilen Leyla Gencer Büyük Ödülü’nün sahibi olmuştur.Türkiye’de Andante Dergisi tarafından verilen Yılın En İyi Kadın  Opera Şarkıcısı ve En İyi Müzisyeni Ödülü’nü ve Semiha Berksoy Vakfı’ndan Suna Korad Yılın En İyi Kadın Opera Şarkıcısı Özel Ödülü’nü almıştır. 

Oynadı
ğı Roler: 
Publia, Aurelianoin Palmira (Martina Franca, Vale D’ltria Festivali);  Ba
şrol,Carmen(Ankara Devlet Opera  ve Balesi); Mercedes, Carmen (Arenadi Verona); Lola, Cavaleria Rusticana (San Carlodi Napoli Tiyatrosu); Anna Reich, Windsor’un Şen Kadınları (İstanbul Devlet Opera ve Balesi); MegPage, Falstaf (Cervantesde Malaga Tiyatrosu); Kontes/Rosina, İki Figaro (Salzburg Pfingsten Festivali, Alighieridi Ravenna Tiyatrosu, Real Madrid Tiyatrosu, Colonde Madrid Tiyatrosu); Pisana, İki Foscari (Verdidi Triste Tiyatrosu); Rosina, Sevil Berberi (Campoamorde Oviedo Tiyatrosu, Jovelanosde Gijon Tiyatrosu); Baronessa, Floransa’nın Hasır Şapkası (Wexford Opera Festivali); Clorinda, Tancredive Clorinda’nın Savaşı (Ponchielidi Cremona Tiyatrosu); Flora, La Traviata (Verdi di Trieste Tiyatrosu); Pippeto / Il Musico, Le Convenienzeed Inconvenienze Teatrali (La Scala Tiyatrosu); Isabela, Cezayir’de Bir İtalyan (Palaudeles Artsde Reina Sofia); Maddalena, Rigoleto (Filarmonicodi Verona Tiyatrosu); Brangane, TristanveIsolde (Ankara Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası). 

Konser Performansları: 
Beethoven 9. Senfoni (Ravelo Auditorium Bonn Açılı
ş Konseri, Beethoven Müzik Festivali, Malaga Müzik Festivali); Pergolesi Stabat Mater (Brescia,Lozan,Bursa); Vesperae Solennes de Confessore (La Scala Tiyatrosu); Mozart Requiem (İstanbul, Ankara); Gelibolu’nun 100.Yıl Dönümü (İstanbul, Ankara); Salvatore Sciarino Levoci Sotovetro (Cremona) 

Çalı
şğı Şefler Ve Yönetmenler: 
Sergio Alapont; Giovanni Antonini; GürerAykal; AndreaBatistoni; GiorgioBernasconi; Jordi Bernacer Valdes; Myung-whun Chung; Rengim Gökmen; Marco Guidarini; JulianKovatchev; Vachtang Machavariani; Riccardo Muti; Antonio Piroli; Renato Palumbo; Giacomo Sagripanti; Nicola Valentini;  Alberto Zedda; Antonio Albanese; Recep Ayılmaz; Arnaud Bernard; Andrea Cigni; Michael Hampfe; Werner Herzog;  YektaKara; Joseph Franconi Lee; Damiano Micheleto; Timothy Nelson; Emilio Sagi; Giorgio Strehler; Franzo Zefireli.

Kayıtlar:
CD-Contessa: IDUEFIGARO (Mercadante) Ducale etiketiyle – dünya prömiyeri kaydı,
şef Riccardo Muti; DVD-Publia: AURELIANO IN PALMIRA  (Rossini)Bongiovanni etiketiyle,  Dela Valed’Itria Festivali canlı kayıt, şef Giacomo Sagripanti; DVD-Pipete: LE CONVENIENZEED IN CONVENIENZETEATRALI (VIVA LA MAMMA) (Donizeti) Bel Air etiketiyle-La Scala Tiyatrosu, şef Marco Guidarini.

 

Portreler