ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1944
Şu an 10 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Kültür bakanlığı sınavında. Ankara thm koro şefi kızını aldı. Urfa korusu şefi kayın biraderini aldı. İstanbul korosu şefi oğlu ve yeğenini aldı. ilginizi çekerse detay verebilirim
ttnet arena - 09.07.2024


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Haberler


21. Gümüşlük Müzik Festivali, sanatseverleri 10 Temmuz – 9 Eylül tarihleri arasında “Taşta”, “Kumda” ve “Suda” temalarıyla, Bodrum’da buluşmaya davet ediyor. 27.06.2024


Piyanist Eren Levendoğlu’nun sanat yönetmenliğinde ve Piyanist Gülsin Onay’ın sanat danışmanlığında sürdürülen festivale bu yıl ülkemizin yanı sıra Macaristan, Portekiz, Fransa, ABD, İngiltere, Rusya, İtalya, Norveç, Bosna Hersek/İspanya ve Hollanda’dan gelecek müzisyenler konuk olacak. 8 hafta sürecek etkinlikler çerçevesinde 3’ü masterclass konseri olmak üzere 20 konser Bodrumlu müzikseverle buluşacak.

Gümü
şlük Müzik Festivali’nin etkileyici mekânı tarihi Taş Ocağı’nda bu yıl “Taşta” başğı ile 9 muhteşem konser gerçekleşecek.  Festivalin açılış konserinde Macar kemancı Kristóf Baráti, genç Türk piyanist Tuna Bilgin’le 25 asırlık tarihi mekânda bir araya gelecek. İlerleyen günlerde Fransız piyanist Caroline Sageman sahnede yerini alacak. Ardından viyolonsel ustası Poyraz Baltacıgil ve Piyanist Cem Esen, Antik Taş Ocağı’nda izleyici karşısına çıkacak. Tarihi mekândaki konserler, Rus viyolonselci Pavel Gomziakov ve Portekizli piyanist Adriano Jordão; Fransız piyanist Olivier Moulin; festivalin önceki konuklarından Rus piyano virtüözü Ilya Itin; İtalyan piyanist Lorenzo Di Bella ve genç Türk piyanist İlyun Bürkev ile Kemancı Elvin Hoxha’nın verecekleri konserlerle devam edecek. Taş Ocağı’ndaki son konserde Devlet Sanatçısı, Piyanist Gülsin Onay, keman sanatçısı oğlu Erkin Onay’la izleyici karşısında olacak ve festivalin kapanış konserini birlikte gerçekleştirecekler.

Gümü
şlük Festival Akademisi’nde (GFA) bu yıl iki ayrı dalda üç ustalık sınıfı düzenlenecek. 10 - 16 Temmuz tarihleri arasında ‘Keman’; 21 - 30 Temmuz tarihleri arasında 1. Dönem Piyano ve 5 - 14 Ağustos tarihleri arasında 2. Dönem Piyano Masterclassları genç müzisyenleri bir araya getirecek. Ustalık sınıflarının ardından, sertifika almaya hak kazanan genç müzisyenler, verecekleri konserlerle becerilerini sergileyecekler. 16 Temmuz akşamı GFA Keman masterclass; 30 Temmuz akşamı GFA Piyano masterclass I. dönem ve 13 Ağustos akşamı GFA Piyano masterclass II. dönem öğrenci konseri, Gümüşlük festival merkezindeki Toprak Ev’de gerçekleşecek. Keman masterclassı Kristóf Baráti ve Erkin Onay’ın önderliğinde gerçekleşirken; I. dönem piyano masterclassı Caroline Sageman, Michael Bulychev-Okser ve Gülsin Onay tarafından; II. dönem piyano masterclassı Ilya Itin, Olivier Moulin, Lorenzo Di Bella ve Gülsin Onay tarafından verilecek.

Müzi
ğin birçok disiplinine yer veren Gümüşlük Müzik Festivali, her yıl Gümüşlük sahilinde denize sıfır kurulan sahnesine Türkiye’den ve dünyanın farklı ülkelerinden birbirinden ilgi çekici müzisyenlerini davet ediyor. Caz’dan etnik müziğe, deneysel performasyonlardan tekno müziğe kadar geniş bir yelpaze ile daha çok gençleri Gümüşlük sahiline çeken festivalin “Suda” konserlerinin bu yılki programında yine ilginç misafirler var. Gümüşlük’te deniz kenarında yıldızların altında izleyiciyle buluşacak ilk konuk Norveç’ten Mats Eilertsen Trio olacak. Gümüşlük Festival Merkezi’ndeki “Suda” konserleri Çağıl Kaya Sextet’in performansı ile devam edecek. Sonraki konuklar ise Bosna Hersek/İspanya kökenli Miron Rafajlovic; Hollandalı Tineke Postma Aria Group olacak. Bir sonraki gün yine Saksafoncu Tineke Postma bu defa Gitarist Cenk Erdoğan ile festival sahnesinde olacak. Festivalin son günleri yaklaşırken “Suda” konserleri İtalyan piyanist Stefano Battaglia ve Türk saksafoncu Tamer Temel konseriyle son bulacak. 

Festivalin destekçileri arasında yer alan Aktur A.
Ş, bu yıl müzikseverleri yine Bitez’in engin maviliklerini izlerken müzik dinlemeye davet ediyor. Bu yıl Zefirya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek konserlerin ilkinde Portekizli ikili António Silva & Tiago Nunes, izleyiciye unutulmaz bir “Dört El” piyano ziyafeti sunacak. Zefirya’daki ikinci konserde ABD’li piyanist Michael Okser Bulychev, İngiliz kemancı Miriam Davis ve piyano virtüözümüz Gülsin Onay, festival sahnesinde izleyici karşısına çıkacaklar.

Gülçin Uslu ve Aslı Altan
Şekerci yönetiminde,  Festival Sanatçıları Cem Esen ve Poyraz Baltacıgil'in katılımıyla ve ayrıca yine Festival Sanatçıları İlyun Bürkev ve Elvin Hoxha'nın katılımıyla müzik temalı iki ayrı atölye düzenlenecek. Daha sonra bu defa Gamze Daban yönetiminde ve Festival Sanatçısı Miron Rafajlovic'in katılımıyla düzenlenecek müzik temalı atölye yine çocukların ilgisini çekecek. Festival merkezindeki çocuk atölyeleri, Caner ve Tamer Karakaş yönetiminde gerçekleşecek çevre bilinci temalı 3 çocuk atölyesi ile daha renklenecek.

Gümü
şlük Müzik Festivali, Avrupa’nın en seçkin festivalleri arasında yer almayı sürdürüyor. Festival, bu yıl da Avrupa’nın en seçkin festivalleri, “Remarkable Arts Festival” EFFE 2024 - 2025 etiketiyle onurlandırıldı. AB’nin festivaller organizasyonu EFFE (Europe for Festivals-Festivals for Europe), Avrupa’da 31 ülkede gerçekleşen binlerce festival arasından öne çıkan sanat festivallerini keşfetmek adına profesyoneller ve vatandaşlar için bir festival portalı olarak hizmet veren bir kurum olup temel hedefi, Avrupa’nın sanatsal ve kültürel festivalleri hakkında temel bilgiler sağlayarak Avrupa’da düzenlenen festivallerin fark edilebilirliğini arttırmak ve festivallerin organizasyonu sırasında sanatsal mükemmellik ve yenilik alanındaki trendleri desteklemek.

Biletler:
Biletler, Biletix online, Biletix gi
şeleri, Festival merkezi, konser giriş kapılarından temin edilebilir. Antik Taş Ocağı’ndaki “Taşta” konserleri ve Zefirya Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki konserler 21.00; Gümüşlük festival merkezindeki “Suda” konserleri 20.30; Gümüşlük festival merkezindeki “Kumda”-Toprak Ev konserleri 20.30’de başlamaktadır.

info@gumuslukfestival.org
www.gumuslukfestival.org
www.facebook.com/gumuslukfest
www.instagram.com/gumuslukfest

2024 Gümü
şlük Müzik Festivali Konser Programı 10 Temmuz – 09 Eylül 2024

10 Temmuz 2024: Kristóf Baráti (Keman) Macaristan & Tuna Bilgin (Piyano) Türkiye - Antik Ta
ş Ocağı – TAŞTA (21.00)
14 Temmuz 2024: António Silva & Tiago Nunes (Piyano) Portekiz - Zefirya Kültür Merkezi Aktur - Bitez (21.00)
16 Temmuz 2024: Kumda Keman – GFA Keman Masterclass Ö
ğrenci Konseri - Toprak Ev, Gümüşlük Festival Merkezi (20.30)
22 Temmuz 2024: Caroline Sageman (Fransa) Piyano - Antik Ta
ş Ocağı – TAŞTA (21.00)
25 Temmuz 2024: Michael Okser Bulychev (ABD) Piyano & Miriam Davis - (
İngiltere) Keman & Gülsin Onay, (Türkiye) Piyano – Zefirya Kültür Merkezi Aktur, Bitez (21.00)
28 Temmuz 2024: Poyraz Baltacıgil - (Türkiye) Viyolonsel & Cem Esen - (Türkiye) Piyano- Antik Ta
ş Ocağı – TAŞTA (21.00)
30 Temmuz 2024: Kumda Piyano I – GFA Piyano Masterclass Ö
ğrenci Konseri - Toprak Ev, Gümüşlük Festival Merkezi (20.30)
31 Temmuz 2024: Pavel Gomziakov (Rusya) Viyolonsel & Adriano Jordão- (Portekiz) Piyano - Antik Ta
ş Ocağı – TAŞTA (21.00)
05 A
ğustos 2024: Olivier Moulin (Fransa) Piyano - Antik Taş Ocağı – TAŞTA (21.00)
07 A
ğustos 2024: Ilya Itin (Rusya) Piyano - Antik Taş Ocağı – TAŞTA (21.00)
10 A
ğustos 2024: Lorenzo Di Bella (İtalya) Piyano - Antik Taş Ocağı – TAŞTA (21.00)
13 A
ğustos 2024: Kumda Piyano II – GFA Piyano Masterclass Öğrenci Konseri - Toprak Ev, Gümüşlük Festival Merkezi (20.30)
14 A
ğustos 2024: Mats Eilertsen Trio– (Norveç) - Gümüşlük Festival Merkezi – SUDA (20.30)
15 A
ğustos 2024: İlyun Bürkev (Türkiye) Piyano & Elvin Hoxha - (Türkiye) Keman - Antik Taş Ocağı – TAŞTA (21.00)
18 A
ğustos 2024: Çağıl Kaya Sextet (Türkiye) - Gümüşlük Festival Merkezi – SUDA (20.30)
25 A
ğustos 2024: Miron Rafajlovic (Bosna Hersek/İspanya) - Gümüşlük Festival Merkezi – SUDA (20.30)
29 A
ğustos 2024: Tineke Postma Aria Group (Hollanda) - Gümüşlük Festival Merkezi – SUDA (20.30)
31 A
ğustos 2024: Tineke Postma(Hollanda) Saksafon&Cenk Erdoğan (Türkiye) Gitar-Gümüşlük Festival Merkezi–SUDA (20.30)
07 Eylül 2024: Stefano Battaglia (
İtalya) Piyano & Tamer Temel (Türkiye) Saksafon - Gümüşlük Festival Merkezi–SUDA (20.30)
09 Eylül 2024: Gülsin Onay (Türkiye) Piyano & Erkin Onay (Türkiye) Keman - Antik Ta
ş Ocağı – TAŞTA (21.00)

Çocuk Atölyeleri
27 Temmuz 2024: Gülçin Uslu ve Aslı Altan
Şekerci yönetiminde, Festival Sanatçıları Cem Esen ve Poyraz Baltacıgil'in katılımıyla müzik temalı atölye.
5 A
ğustos 2024: Gülçin Uslu ve Aslı Altan Şekerci yönetiminde, Festival Sanatçıları İlyun Bürkev ve Elvin Hoxha'nın katılımıyla müzik temalı atölye.
25 A
ğustos 2024: Gamze Daban yönetiminde, Festival Sanatçısı Miron Rafajlovic'in katılımıyla müzik temalı atölye.
03-10 Eylül 2024: – Caner ve Tamer Karaka
ş yönetiminde çevre bilinci temalı 3 çocuk atölyesi.

Tüm Haberler