ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1944
Şu an 4 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Kültür bakanlığı sınavında. Ankara thm koro şefi kızını aldı. Urfa korusu şefi kayın biraderini aldı. İstanbul korosu şefi oğlu ve yeğenini aldı. ilginizi çekerse detay verebilirim
ttnet arena - 09.07.2024


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Haberler


Müzik Eğitimcileri Derneği Muammer Sun Korosu Türk ve Macar Dostluğunu Müzikle Yaşatmak için Yola Çıkıyor… 14.06.2024


"Yüzyıllık Dostluk ve İşbirliği" temasıyla kutlanan "2024 Türk-Macar Kültür Yılı" kapsamında, MÜZED Muammer Sun Korosu, Geresdlak, Szigetvár, Pécsve Mohács’ın da içinde olduğu pek çok yerde konserler vermek üzere 15 – 23 Haziran 2024 tarihleri arasında Macaristan'a gidiyor.

Şef Dr. Atilla Çağdaş Değer yönetiminde çalışmalarını sürdüren MÜZED Muammer Sun Korosu, Macar Müzik Konseyi Başkanı ve Jeunnesses Musicales (JM) Hungary Başkanı David Zsoldos ile birlikte Sátorhely Belediyesi Başkanı Arpad Lorincz’in davetleriyle turne programını gerçekleştirecek. Koro, turne kapsamında Macaristan’da çalışmalarını sürdüren The Bartók Béla Choirile de ortak konser verecek. Koro ayrıca Budapeşte’deki Türkiye Büyükelçiliği daveti ile bayram kutlamaları kapsamında kısa bir dinleti yapmaya hazırlanıyor.

Öncelikli hedeflerinden birisi de genç koro
şeflerine deneyim kazanacakları ortamlar sağlamak olan MÜZED Muammer Sun Korosu, Türk müziğinin Macaristan’da tanıtımı ve Macar kültürüyle müziksel boyutta bir paylaşım ortamı yaratılması açısından söz konusu turne programını bir fırsat olarak görüyor. Turne programının, korodaki müzik öğrenimi gören öğrenciler, müzik öğretmenleri ve müzikseverlerin farklı bir coğrafyada zenginleştirilmiş bir deneyim yaşamalarına olanak tanıması kadar, ülkeye dönüşte edinilen deneyimin bu topraklara taşınması da bekleniyor.

Tarihsel ve kültürel açıdan, müzi
ği Türkiye’nin önemli bir mirası olan değerli besteci ve eğitimci Prof. Muammer Sun’un kurucu şefi olduğu ve onun adını yaşattığı koro, Türk-Macar müziği arasındaki tarihsel etkileşim sürecinin bir devamı olarak nitelendirilebilecek turne kapsamında, seçkin Macar ve Türk bestecilerin eserlerini de içeren zengin bir repertuarı oradaki dinleyicilerle paylaşacak olmanın heyecanını yaşıyor.

Koro, bu projenin gerçekle
şmesi için birçok konuda önemli katkı sunan Sevda-Cenap And Müzik Vakfı, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı gibi kurumların desteğinin yanı sıra müzikseverlerin çok değerli katkılarıyla bu unutulmaz deneyimi yaşamak üzere gün sayıyor.

*Bu etkinlik, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile gerçekleşmiştir. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla MÜZED Muammer Sun Korosu’na aittir ve Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.

Tüm Haberler