ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1944
Şu an 5 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Kültür bakanlığı sınavında. Ankara thm koro şefi kızını aldı. Urfa korusu şefi kayın biraderini aldı. İstanbul korosu şefi oğlu ve yeğenini aldı. ilginizi çekerse detay verebilirim
ttnet arena - 09.07.2024


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Haberler


Avusturya’nın başkenti Viyana’da her yıl düzenlenen Beethoven Genç Müzisyen Yarışması’nın bu yıl ki BYMC2024’te Piyanist Türkün Yıldız profesyonel kategorisinde tek Türk yarışmacı olarak ikinci oldu. 12.06.2024


Orta Avrupa’nın müzik ve sanat şehri Viyana’da her yıl internet üzerinden çevrimiçi olarak düzenlenen Beethoven Genç Müzisyen Yarışması’nın 2024 edisyonunda profesyonel kategoride yarışmaya katılan piyanist Türkün Yıldız, 2. Oldu. Piyanist Türkün yıldız profesyonel kategoride derece alan tek Türk Sanatçı olarak yarışmada yer aldı.

Viyana’da internet üzerinden çevrimiçi olarak düzenlenen yarı
şma, dünya çapındaki genç müzisyenlere yönelik uluslararası bir çevrimiçi klasik müzik yarışması olup 2024 edisyonunda, dünyanın her yerinden 40 yaşın altındaki müzisyenlere ve Piyano, Yaylı Çalgılar, Nefesli Çalgılar, Ses, 4 el Piyano ve Oda Müziği kategorilerinde düzenlenmiştir.  Her disiplin farklı yaş kategorilerine ayrılmıştır.

Yarı
şmacıların seçmelere video materyali göndermeleri sonucunda kazananların nihai seçimleri yalnızca gönderilen çevrimiçi video kayıtlarına dayanmaktadır.  Yarışma, mükemmel müzik becerilerine, güçlü bir kişiliğe ve video performanslarında fantastik yaratıcılığa sahip yetenekli müzisyenleri seçmeyi amaçlamıştır.

Beethoven Genç Müzisyen Yarı
şması; genç ve profesyonel müzisyenleri performans göstermeye ve gelişmeye teşvik ve rekabet etme imkânını sunmaktadır. Yarışmacıların özgüvenlerini geliştirmelerine ve hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olurken, yarışmacıları günümüzün en güçlü platformlarından biri olan İnternet aracılığıyla buluşturmayı hedeflemiştir.

BYMC2024, performansın tamamen teknik yönlerine de
ğil aynı zamanda icracının karizmasına ve genel sanatsal etkisini de değerlendirmektedir. Profesyonel seviyeye ulaşş olağanüstü sanatçıları keşfetmek ve onlara uluslararası kariyer yolculuğunda yardımcı olmayı nihayi hedef olarak gören bir yarışmadır.

Mavi Nota Müzik Gazetesi olarak kazandı
ğı bu önemli başarı nedeniyle Piyanist Türkün Yıldız’ı tebrik ediyoruz.

1993 yılında Trabzon’da do
ğan ve altı yaşında piyano eğitimine Prof. Oktay Guliyev ile başlayan Türkün Yıldız, 2001 yılından liseye kadar eğitimine Lale Kılıç ile devam etti. Trabzon Kanuni Anadolu Lisesi’nde okurken piyanist olmaya karar verip profesyonel doğrultuda çalışmalarına Doç. Dr. Işıl Güneş Modiri Dilek ile başlayan Yıldız, 2012 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na kabul edildi ve bu okulun lisans bölümünde Prof. Ova Sünder ile çalıştı. 2014 yılında Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’ne geçiş yapan ve bu okulda Prof. Dilek Batıbay ile piyano çalışan Yıldız, 2018 yılında yine bu kurumdan mezun oldu. 2021 yılında Gümüşlük Müzik Festivali’nde Gülsin Onay, Pablo Galdo ve Valerian Shiukashvili gibi sanatçılarla masterclass çalışması yapan Yıldız, bu süreçteki üstün performansıyla da müzik çevrelerinin dikkatini çekmeyi başardı.

Türkün Yıldız, 2011 yılından beri
İstanbul, Trabzon ve Bodrum gibi şehirlerde sayısız solo ve oda müziği konseri verdi. 2018 yılından beri, özel olarak ve kurumlarda piyano eğitmenliği yapan Yıldız, bunun yanında solo ve oda müziği konserleri vermeye devam ediyor. “Sahnede olmayı da seviyorum ayrıca bilgilerimi başka birine aktarmanın, o kişinin geliştiğini ve ilerlediğini görmenin de bana gerçekten mutluluk verdiğini hissettim. Bu tecrübelerimden dolayı aslında hem öğretmenliğimi, hem de konserlerimi sürdürmek istiyorum” diyen Yıldız’ın yakın dönemde bir piyanist arkadaşıyla dört el piyano konseri projeleri var. Repertuar olarak romantik dönem ve tango eserlerini düşünen ikili, bu konserlerde ayrıca solo icralar da yapmayı düşünüyor.

https://beethovenyoungmusician.com/?fbclid
https://beethovenyoungmusician.com/piano-final-results-2024/

Tüm Haberler