ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1944
Şu an 8 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Kültür bakanlığı sınavında. Ankara thm koro şefi kızını aldı. Urfa korusu şefi kayın biraderini aldı. İstanbul korosu şefi oğlu ve yeğenini aldı. ilginizi çekerse detay verebilirim
ttnet arena - 09.07.2024


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Haberler


Türk sanat müziğinin usta ismi Nesrin Sipahi, Hülya Koçyiğit'in sunduğu 'Film Gibi Hayatlar' programına konuk oldu. 09.06.2024


Türk sanat müziğinin 90 yaşındaki önemli ismi Nesrin Sipahi, Hülya Koçyiğit'in TRT2 televizyonunda sunduğu 'Film Gibi Hayatlar' programına konuk oldu.

Sanatı ve müzi
ği seven bir ailede büyüdüğünü dile getiren Nesrin Sipahi, "Kulağım iyiydi ve plakta hangi şarkı çıksa söylerdim. Müzikle ilgilenen ahbaplarımız ve komşularımız bunu keşfederek beni yönlendirdiler. Yıldız Kenter de beni teşvik etti. Onun yanında kalarak okula gidip geldim" dedi.

Ankara Radyosu’na kabul sürecini anlatan sanatçı, "Sınavda çok heyecanlandım. 500 yüz ki
şiden fazla bir kalabalık vardı. Sınav esnasında yandaki stüdyoya ses gidiyormuş, ben şarkımı söyledikten sonra hocalar beni çağırıp ‘Burada da söyle’ dediler. Çıplak sesimle şarkı söyledim sonra stajyer olarak başlayıp kadrolu oldum" ifadelerini kullandı.

"Sesinizi filmlerde duyunca ne hissediyordunuz?" sorusuna Sipahi, "Filmi seyretmekten ziyade ben kendimi dinliyordum, 'Nerede hata yapmı
şım?' diye dikkat ediyordum. Kendimi hep çok eleştirmişimdir" yanıtını verdi.

Rekor kırarak 90 ya
şında Rıza Cumhur Demir ile stüdyoya giren sanatçı, "Şimdi müzik tarzları çok birbirine karıştı. 'Deniz dalgalanmadan durulmaz' derler. Elbet durulacak ve yine insanlar Türk sanat müziği dinleyecekler. Ben de Türk musikisi kenarlarda kalmasın, yürüsün diye stüdyoya girdim" açıklamasını yaptı.

Tüm Haberler