ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1944
Şu an 14 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Kültür bakanlığı sınavında. Ankara thm koro şefi kızını aldı. Urfa korusu şefi kayın biraderini aldı. İstanbul korosu şefi oğlu ve yeğenini aldı. ilginizi çekerse detay verebilirim
ttnet arena - 09.07.2024


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Haberler


Aslen Trabzon’un Sürmene ilçesinden olan ve vefat eden Türk Sanat Müziği’nin önemli solistlerinden Neşe Can İzmir’de toprağa verildi. 16.02.2024


İzmir’in Narlıdere ilçesindeki evinde, yaşa bağlı rahatsızlıkları nedeniyle 88 yaşında önceki gün vefat eden Neşe Can, İzmir’in Urla ilçesindeki İskele Yaşhi Bey Camiinde öğle namazına müteakiben kırılan cenaze namazından sonra Kuşcçular Mezarlığında defnedildi.

 Ne
şe Can’ın cenaze törenine kız kardeşleri , yeğenleri ve yakınları katıldı.

Baba tarafı Trabzon’un Sürmene ilçesinin Muratlı köyünden Kerimo
ğlu ailesine, anne tarafı Trabzon’un Sürmene ilçesi Çarşı mahallesinden Bayraktar ailesine mensup olan Neşen Can 1936 yılında İzmit’te doğdu. Babasının memur olmasından dolayı tahsini Balıkesir’de sürdürdü. Sesinin güzel olmasının farkına varan babası tarafından 14 yaşında İzmit Musıki Cemiyetine kaydettirilen Neşe Can, 1956 yılında Ankara Radyosunun açmış olduğu sınavı kazanarak Radyo sanatçısı olmuştur. Radyo çalışmalarının yanı sıra serbest olarak da çalışan Neşe Can, zamanının yıldızı olarak çok sayıda taş plak yayımlamıştır. Zamanın Yeşilçam filmlerinde seslendirdiği şarkılar filmlerde kullanılmıştır. “Aklımda Sen, Fikrimde Sen”, “Yine Hazan Mevsimi Geldi”, “İçin İçin Yanıyor Bu Gönlüm” gibi dinleyici tarafından çok beğenilen şarkılar onun sesinden hit olmuştur.

Tüm Haberler