ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1944
Şu an 15 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Kültür bakanlığı sınavında. Ankara thm koro şefi kızını aldı. Urfa korusu şefi kayın biraderini aldı. İstanbul korosu şefi oğlu ve yeğenini aldı. ilginizi çekerse detay verebilirim
ttnet arena - 09.07.2024


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Haberler


Bir zamanların ünlü şarkısına eklediği güncel Pop/Caz soundları ile yepyeni bir soluk kazandıran İpek Dinç, şarkıyı müzik listelerinde tekrar zirveye taşıdı! 28.08.2023


Türkçe Pop/Caz müziğin sevilen seslerinden İpek Dinç “Bana Yalan Söylediler” adlı efsane şarkıyı tekrar seslendirdi. Şarkıya güncel Pop/Caz soundları ile yepyeni bir soluk getiren şarkıcı Bana Yalan Söylediler’i müzik listelerinde tekrar zirveye taşıdı.

Şarkının Türkçe sözleri Fikret Şeneş imzası taşırken yabancı beste ve sözleri Jose Feliciano ve Betty E. Cropper’a ait. Aranjman döneminde Türkçe sözleri ile ülkemizde ses getirmiş şarkı Anıl Şallıel düzenlemesi ve İpek Dinç yorumu ile tekrar hayat buldu. Kült şarkı Bana Yalan Söylediler’e yeni yapılan bu düzenlemeye ülkemizin önde gelen Caz müzik sanatçılarından Önder Focan (gitar) ve Şenova Ülker (Trompet) eşlik ederken Koray Üsgülen (Keyboard), Şentürk Öztaş (Bas Gitar) eşlik etti. Usta müzisyenlerin dokunuşları ile Anıl Şallıel’in güncel Caz/Pop anlayışı ile harmanlanan İpek Dinç’in ilk tekli çalışması tüm dijital platformlarda ve radyolarda yayınlanmaya başladı.

İpek Dinç’in “Bana Yalan Söylediler” adlı single çalışması Salt Music Company etiketi ile 13 Ağustos 2023'den bu yana dijital platformlarda yayında…

Tüm Haberler