ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1860
Şu an 7 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Haberler


Giresunlu mahalle sanatçı Hazal Yıldız, son çalışması ‘Düm Düm Gözlüm’ ile dinleyicileri ile buluştu. 11.01.2023


Seslendirdiği mahalli eserlerle dinleyicinin beğenisini kazanan Giresunlu genç solist ve mahalli sanatçı Hazal Yıldız, 10. ve son çalışması ‘Düm Düm Gözlüm’ ile dinleyicisinin beğenisini kazanarak tam not aldı.

İlgi ve beğeni ile karşılanan ‘Düm Düm Gözlüm’ adlı son çalışmasının söz ve müziğinde Öner Pehlivan imzası bulunurken, arajörlüğünü Şükrü Erzurum ve süpervizörlüğünü ise İsa Aydın gerçekleştirdi.

Karadeniz Havadis Gazetesine çalı
şmaları hakkında açıklama yapan Hazal Yıldız, 11 Eylül 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. 1999 depreminin ardından ailesi ile birlikte memleketi Giresun’a yerleşti. Giresun Lisesi’ni bitirdikten sonra Afyon Kocatepe Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu.

Giresun Lisesi’ne devam etti
ği sıralarda Giresun Belediye Konservatuarı sınavlarına girerek sınavları başarıyla geçtikten sonra uzun sap bağlama dersleri almaya başladı. Konservatuarın halk oyunları bölümünde de Giresun Yerel Halk dansları ve türküleri üzerine dersler aldı. Üniversite tahsilinden sonra Trabzon Radyosu TRT Gençlik Korosu sınavlarına girip kazandı ve koro çalışmalarına katıldı.

16 yıldan bu yana Giresun Müzik Dostları Derne
ği üyesi olup çalışmalarını çeşitli platformlarda sürdürmektedir.

Evli ve bir çocuk annesi olan Hazal Yıldız ilk profesyonel adımını ‘Giresun’un U
şağı’ adlı çalışmasının klip çekimleri ile gerçekleştirdi. 2018 yılından bu memleketi Giresun’un tüm yerel etkinliklerinde, yayla şenliklerinde bulundu. Bugüne kadar profesyonel anlamda 10 klip çalışması yapan Hazal Yıldız ‘Düm Düm Gözlüm’ adlı çalışmasının beğeniyle karşılaşmasında mutlu olduğunu belirtirken yeni bir çalışmayla çok yakında dinleyicilerin huzurunda olacağını da sözlerine ekliyor.

Mavi Nota e-Müzik Gazetesi olarak Giresunlu Mahalli Sanatçı Hazal Yıldız’a çalı
şmalarında başarılar diliyoruz!

Tüm Haberler