ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1853
Şu an 18 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Haberler


Dr. Teoman Önaldı'nın 70. sanat yılı için düzenlenen "İçten Gelen Şarkılar" konserinde İzmir Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi tarihi günlerinden birini yaşadı. 24.11.2022


Devlet Sanatçısı, Bestekâr ve Udi Dr. Teoman Önaldı’nın 70. Sanat yılı nedeniyle İzmir Türk Mûsîkisi İcra Heyeti tarafından “İçten Gelen Şarkılar” başğı altında hazırlanan “Vefa Konseri”, dün gece İzmir Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi Küçük Salonda gerçekleştirildi.

Çok sayıda vefalı dinleyicinin salona giremedi
ği tıklım tıklım dolu bir dinleyici huzurunda gerçekleşen “Vefa Konseri”nde, Kanun: Ufuk Aşkın, Klasik Kemençe: Önay Akan, Ney: Adnan Yavuz Ballıoğlu, Piyano: Kâmil Sökmen, Tanbur: Halil İbrahim Yüksel, Keman: Celâlettin Kahraman, Keman: Esra Aydınlığoğlu Esen, Viyolonsel: Serdar Gökmen, Vurmalı Sazlar: Ozan Pars, Vurmalı Sazlar: Onurcan Kaya ve Asu İrem Sever, Eda Özay, Ekrem Uğur Urşan, Esra Demirok, Gamze Çiçekçi, Gökçe Eriş, Gülnur Ballıoğlu, Hakkı Demirok, İlayda İnceman, Kenan Verdemir, Mutlu Tamsöz, Sevan Tabanlı Mural, Sıla Genç, Sibel Aşkın, Yağmur Ada Parlakçı, Yaşar Cankut Erşen, Yılmaz Aksoy'dan oluşan İzmir Türk Mûsîkisi İcra Heyeti Dr. Teoman Önaldı’nın eserlerinden oluşan bir konser  sundu.

İçten Gelen Şarkılar” vefa konserinin ardından İzmir Devlet Klasik Türk Mûsîkisi Kurucu Şefi Devlet Sanatçısı Dr. Teoman Önaldı oldukça duygu dolu bir konuşma yaparak (konuşmayı video haberler sayfamızdan izleyebilirsiniz), sanatın ve sanatçının önemini vurgularken, karşı çıktığı bazı şeyleri sosyal medyada eleştirmesinden dolayı TRT’nin bestelerini çalmadığını söyledi.

26. Mavi Nota Müzik Ödülü (2018) sahibi de olan Dr. Teoman Önaldı adına verilen bu vefa konserinde Mavi Nota e-Müzik Gazetesi’ni de çok de
ğerli sanatçı arkadaşımız İzmir Devlet Opera ve Balesi solist sanatçılarından Mezzo Soprano Ebru Kaptan temsil etti. Konserin anlamını vurgulamak, sanat yaşamımıza kazandırdıklarından dolayı teşekkürlerimizi sunmak amacıyla kendilerine çiçeğimizi takdim ederek bundan sonraki yaşamında sağlık ve mutluluk dileklerimizi de ilettik.

Ülkemizin çok de
ğerli bir sanatçısı olan Devlet Sanatçısı Dr. Teoman Önaldı’ya vefa göstererek böyle anlamlı bir konseri düzenledikleri için İzmir Türk Mûsîkisi İcra Heyeti yönetici ve sanatçılarına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Tüm Haberler