ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1852
Şu an 6 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Haberler


Kral Pop Radyo ‘da yayınlanan "Özgür Aras'la Baş Başa"nın bu hafta ki konuğu uzun yıllar beraber çalışan Berkay oldu. 17.11.2022


Müzik ve eğlence dünyasında trendleri belirleyen isimlerin başında gelen ünlü iletişimci Özgür Aras'ın sunumuyla gerçekleşen, kralmuzik.com.tr'de, iTunes ve Spotify Podcast platformlarında ve Kral Pop Radyo ‘da yayınlanan "Özgür Aras'la Baş Başa"nın bu hafta ki konuğu uzun yıllar beraber çalışan Berkay oldu. Özgür Aras ile keyifli bir sohbet gerçekleştiren Berkay, çok özel açılamalar yaptı.

Boyum 1.75 Ama Sahneye Çıkınca 2.30 Oluyorum!

Berkay, adının önüne
İyi bir şarkıcı” cümlesinin gelmesini tercih ettiğini söyledi. İşini severek yaptığını söyleyen Berkay, boyunun 1.75 olduğunu ama sahneye çıkınca boyunun 2.30 olduğunu söyledi. Berkay; İşimi severek yaptığım için oradaki mutluluğun ve huzurun, yıllardır aynı ekiple çalışmanın verdiği güven işi büyütüyor. O da insanlara bu şekilde yansıyor olabilir.” dedi.

Maddi
İmkânsızlıklardan Konservatuarı Bitiremedim!

Berkay, müzik serüvenin nasıl ba
şladığını da şu sözlerle anlattı. Berkay; “Bir arkadaşımın doğum gününe gitar çalıp, şarkı söyleyen bir iki arkadaşımız vardı. Onlar çalıp söyleyince bende onlara eşlik ettim. Ben eşlik edince onlarda çok şaşırdı. Sonra onlarla şarkı söylemeye başladım. Bu şekilde başladım. Sonra ben gitar çalmayı öğrendim ve şarkı söylemeye başladım ve bu şekilde ilerledi. Ben bu işin eğitimini de aldım. İki konservatuar kazandım ama o zamanki maddi imkânlardan okullarımı bitiremedim. O dönem okula ayıracağım zaman bana lükstü çünkü para kazanmak zorundaydım. Zaten okulda okumak içinde para kazanmak zorundaydım. Bunu birlikte denedim ama biraz zorlandım. “ dedi.

Tezgâhtarlıkta Yaptım, Sokakta Gazetede Sattım!

Berkay, kariyerine ba
şladığı yıllarda çok zorluklar çektiğini de anlattı. Berkay; “Çok fazla zorluklar çektim. Üniversiteyi kazandığım yıllarda üç kişi aynı evde kalıyorduk ama kirayı ödeyemiyorduk. Çok yoklukta çektim. Tezgâhtarlık, yaptım, sokakta gazete de sattım. Yapmadığım iş kalmadı. 4 yıl boyunca her hafta İstanbul’a gelebilmek adına bu tarz işler yapıp, para biriktirip İstanbul’a gidip bir gün kalabiliyordum. Çünkü param buna yetiyordu. 4 yılım böyle zor geçti.” dedi.

Tırnakların Kopsa, Di
şlerinle Tutunmaya Çalışacaksın!

Berkay, gençlere kariyerleri açısında da önerilerde bulundu. Berkay; “Hedefine yapı
şacaksın, kilitleneceksin asla bırakmayacaksın. Tırnaklarım kopsa, dişlerinle tutunmaya çalışacaksın. Bir şekilde bırakmayacaksın. Muhakkak istediğin şeyin peşinden koşmalı ve fedakârlık yapmak zorundasın. Benim tek söyleyeceğim şey kendilerini eğitmeleri ve hedeflerine kilitlenmeleridir” dedi.

Vücudumda 50 Dövme Var!
Şükretmekle İlgili Çok Dövmem Var!
Benim Hayat Mottomda
Şükretmek Var!

Dövmelerim hepsinin bir anlamı olduğunu söyleyen Berkay; “Hayatımda sevdiğim şeyler var orda... Kızlarımın ilk doğduğu gün ki ayak izleri gibi eşimin adı gibi ailemin adı gibi... Ama ana tema bunların dışında şükretmekle ilgili çok dövmem var. Çünkü benim hayat mottomda şükretmek var.“ dedi.

Yüzde Yirmi
İyi Müzik Yapıyor Yüzde Seksen Çok Kötü Müzik Yapıyor!

“Günümüzde iyi müzik yapılıyor mu?” Sorusuna ise Berkay, sektörde
şu anda yüzde yirmilik kısmın iyi müzik yaptığını fakat yüzde seksenlik kısmın ise çok kötü müzik yaptığını söyledi.  Berka; “Popüler kültürün dayattığı müzik tarzları var. Aralarında çok iyileri de var. Ama bu yüzde yirmilik bir bölüm. Diğerleri ise çok kötü. Çünkü ortada bir müzik yok. Umarım bu dönemde geçecektir.” Dedi.

Ben Zor Bir Adamım!

Berkay, zor bir adam oldu
ğunu çünkü işinde çok titiz olduğunu da anlattı. Berkay; “Çok titizimdir o yüzden de çok zorumdur. Çünkü iş saati iş ve işin olması gerektiği koşullarda işi severim ve titizimdir. Bu mükemmeliyetçilik beni yoruyor ve keşke bir tane daha benden olsa diyorum.“ dedi.

Daha Sakin ve Daha Mantıklı Bir Adam Oldum!

Berkay, E
şi Özlem Ada Şahin’in ve kızlarının kendisini nasıl değiştirdiklerini programda şu sözlerle anlattı; “Çok daha sakin ve çok daha mantıklı bir adam oldum. Eskiden daha deli doluydum. Ben Çok şanslıyım kızlarım bana düşkün. Çok mutluyum. Kız babası olmak zor mu ama bilmiyorum ilerleyen dönemlerde göreceğiz” dedi. Berkay, programda Baba Berkay ve sahnedeki Berkay’ı da şu sözlerle anlattı. Berkay; “Sabah saat 8.30’da kalkıyorum. Çocuklarla kahvaltı yapıyorum. Okula götürüyorum, parka götür oyun oynat falan... Sonra akşam oluyor giyiniyorum çıkıyorum beş bin kişiye şarkı söylüyorum” dedi.

Ben Lüks Dü
şkünü Değilim!
25 yıldır Kendi Paramı Kendim Kazanıyorum!

Berkay, hakkında lüks dü
şkünü tarzından çıkan haberlere de açıklık getirdi. Berkay; “Hayır değilim ama yaklaşık 22 yıldır kendi parasını kendi kazanan kendi evinin kirasını kendi ödeyen sevdiklerine ailesine yardım eden birinin çok çalışarak çok fedakârlık yaparak elde ettiği parayı da dilediği gibi harcamaya hakkı var. Dolayısıyla istediğini giyip, istediğimi takmak, istediğim arabaya binmek benim özgürlük alanım.“ dedi.

Güç Zehirlenmesi Ya
şıyorlar!

Berkay sektörde çok yakın arkada
şının olmamasının sebeplerini de anlattı. Berkay; “Aslında çok kişiyle görüşüyorum ama belirli kişilerin bir dönem sonra güç zehirlenmesi yaşadığını düşünüyorum. Çok sevdiğim arkadaşlarım var. Ama genelinde kendim görüşmeyi tercih etmediğim bir kitle var.” dedi

Yeni
Şarkılar Aralık ve Şubat’ta!

Hazırda bekleyen çok
şarkısının olduğunu söyleyen Berkay, bunun için doğru zamanı beklediğini söyledi. Berkay, Aralık ve Şubat ayında yeni şarkılarından iki tanesini sevenleriyle buluşturmayı plânladığının müjdesini verdi.

Tüm Haberler